Символ свободи

Велику увагу і зацікавлення викликала у відвідувачів Народного музею історії міста Авдіївки виставка інформаційних плакатів  «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України». Під час знайомства з основними етапами створення і життя одного з головних  державних символів відвідувачі стають учасниками дискусій, діляться особистими спогадами і досвідом, беруть участь в іграх.

Детальніше...

В Авдіївці привітали працівників житлово-комунального господарства з професійним святом

17 березня в Україні відзначається День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення. Урочистості з нагоди професійного свята пройшли сьогодні у концертній залі школи №5.

Детальніше...

Буде свято у родині - буде свято і в країни!

Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік. Адже всім відомо, що чим більше млинців, тим більше сонця і тепла буде навесні і влітку.

Традиції святкування Масляної або Колодія, які ми можемо спостерігати у наш час, йдуть корінням в глибоку старовинність. І символізує вона не що інше, як прихід весни та пробудження природи.

Детальніше...

Зустрічаймо весну разом!

Масляна - це перехід від Зими до Весни. Вона розпочинає весняний цикл традиційних свят українців. Це неповторне, веселе, колоритне свято, сповнене народних ритуалів та обрядів. Наші предки вірили: рядженими, піснями, танцями та різними заклинаннями можна прогнати Зиму та накликати Весну.

Ось і ми 9 березня теж відмітили цю зустріч Зими та Весни піснями, танцями, розвагами у м. Лиман. Саме там відбувся  обласний захід «Масницю проводжаємо, Весну зустрічаємо».

Детальніше...

Поетичний вінок Кобзареві

Щовесни, коли тануть сніги
І на рясті просяє веселка,
Повні сил і живої снаги,
Ми вшановуєм пам'ять Шевченка.

В історії кожного народу серед її великих творців є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського генія.

Детальніше...

Весна. Жінка. Краса.

О жінко! Через всі літа,
Ти всіх красою полонила!
Твоя любов і доброта —
Могутня, нездоланна сила.

Весна… Лагідна, загадкова, тендітна. Весна у природі – завжди як диво. Ця прекрасна пора року є символом краси та жіночності.. І як відомо, у дні весняного пробудження вшановують жінку!

Детальніше...

Майстер-клас з виготовлення ляльки-оберега до свята Масляної

Масляна (Колодій, Масниця) є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Це веселе, смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту, воно символізує кінець зими і прихід довгоочікуваної весни.

Детальніше...

З ювілеєм, рідна школо!

1 березня Авдіївська музична школа відзначила 55 - річний ювілей. 

Привітати ювілярів завітали представники військово-цивільної адміністрації Авдіївки, випускники закладу культури, батьки юних музикантів, колеги і поціновувачі прекрасного. З найщирішими побажаннями директору школи Світлані Поліводі вручили подарунки для навчального закладу від військово-цивільної адміністрації Авдіївки та ПрАТ «АКХЗ», а педагогів нагородили грамотами та квітами від Управління культури і туризму Донецької ОДА та керівництва міста.

Детальніше...

Конкурс читців «Уклін тобі, Великий наш Пророче»

Запрошуємо бажаючих взяти участь

 у конкурсі читців

«Уклін тобі, Великий наш Пророче», присвяченому  205-й річниці від дня народження Т.Г. Шевченка.

Конкурс відбудеться 9 березня 2019 року

у приміщенні Авдіївської музичної школи 

Початок о 10-00 год.

До участі у конкурсі запрошуються аматори декламаторського мистецтва (учні загальноосвітніх шкіл 5-11-х класів; учні професійно-технічного училища міста; працівники підприємств, установ, структурних підрозділів військово- цивільної адміністрації міста,  тощо).

Оцінювання виконавської майстерності буде проводитись у трьох вікових категоріях: до 14 років; з 14 до 18 років; з 18 років .

Заявки для участі у міському конкурсі читців приймаються до 28 лютого 2019 року до відділу культури ВЦА ( вул. Молодіжна, 3, тел. 3-32-72, 095 869 14 11).

 

Відділ культури ВЦА

Виставка «Донбас: переPROчитання образу» в Народному музеї історії міста Авдіївки

З 01 лютого 2019 по 08 лютого 2019 в Народному музеї історії міста Авдіївки проходитиме виставка «Донбас: переPROчитання образу», підготовлена Українським інститутом національної пам’яті на виконання Указу Президента України від 1 грудня 2016 року №534/2016 «Про пріоритетні заходи щодо сприяння зміцненню національної єдності та консолідації українського суспільства, підтримки ініціатив громадськості у цій сфері».

Виставка є спробою історико-культурного переосмислення негативного медійного образу Донбасу, який став важливою складовою російської агресії проти України. Стенди виставки покликані популяризувати історію краю та сприяти зміцненню національної єдності.

Виставка відкрита щодня з 9.00 до 16.00.

Відділ культури ВЦА

Конкурс дитячої творчості «Яскраві діти України»

В Донецькій області стартує І етап Східного регіонального конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України», що проводиться з 28 січня по 3 лютого під патронатом голови ДонОДА Олександра Куця. Взяти персональну участь у заході можна тільки за умови попередньої реєстрації за телефоном +38 050 121 50 50. Також допускається участь конкурсантів шляхом надання відеозапису своєї конкурсної композиції на e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  в період з 28.01.2019 по 02.02.2019.

Результати І етапу конкурсного відбору оприлюднять на сайті ДонОДА 6 лютого 2019 року.

Півфінал конкурсу відбудеться з 12 по 14 березня у ПКТі НКМЗ м. Краматорськ.

Контакти:

- оргкомітет Східного регіонального конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України» +380951215050

- з питань репертуару +380507660535;

- з питань відеовізитівок та фото учасників+38 0678440143;

- e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

29 січня - день вшанування пам’яті Героїв Крут

«Прийшов грізний час для нашої Батьківщини. Як чорна гайворонь, обсіла нашу Україну російсько-більшовицька грабіжницька орда… В цей час українська фракція  Центру Університету Святого Володимира кличе студентів-українців негайно прийти на підмогу своєму краєві і народові, одностайно ставши під прапор борців за волю України проти нападників. Треба кинути на цей час науку і одною дружньою лавою стати на оборону прав українського народу». З цього звернення, оприлюдненого 11 січня 1918 року, починалася історія героїв Крут.

Детальніше...