Олекса Тихий. Справжній донецький українець.

"Я – для того, щоб мої земляки-донбасівці давали не лише вугілля, сталь, машини, пшеницю... Для того, щоб моя Донеччина давала не тільки уболівальників футболу, учених-безбатченків, російськомовних інженерів, агрономів, лікарів, учителів, а й українських спеціалістів-патріотів, українських поетів та письменників, композиторів та акторів".

Сьогодні в Народному музеї історії міста Авдіївки презентували виставку «Олекса Тихий – символ українського Донбасу». Експозиція підготовлена Донецькою обласною адміністрацією та Управлінням культури і туризму облдержадміністрації. Це найбільш повне зібрання документів, фотографій, споминів і досліджень життєвого шляху і боротьби політв’язня і педагога, одного із засновників Української гельсінської групи Олексія Івановича Тихого.

Виставку відкрили в широкому колі авдіївців: школярів, представників військово-цивільної адміністрації міста Авдіївки, бібліотекарів, педагогів міста, журналістів, краєзнавців та інших. У вітальному слові завідувач Народним музеєм історії м. Авдіївки Тетяна Переверзєва провела  змістовну лінію, яка поєднує історію життя Олекси Тихого з історією авдіївчан, які були знайомі з видатним земляком. Керівник військово-цивільної адміністрації Павло Малихін відзначив важливість таких виставок для розуміння багатьох історичних подій, для  самоідентифікації українців. Відвідувачі виставки вчитувались в документальні джерела, вдивлялись в фото, ставили питання, згадували події 80-90-х. Український Донбас завжди був і є мужнім і послідовним в боротьбі за незалежність України, за права людини.

За змістовну та цікаву розповідь про життя О.Тихого окремі слова подяки Тетяні Переверзєвій.

Відділ культури ВЦА