День Гідності та Свободи

21 листопада в Авдіївці відзначили День Гідності та Свободи, що об’єднав дві знакові події у новітній історії України – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року.

Свято встановлено Указом Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року. Метою запровадження пам’ятної дати стало донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

З нагоди державного свята біля пам’ятника Т. Шевченку у місті пройшов мітинг, де зібрались представники влади, працівники установ та організацій, військовослужбовці, духовенство, учні та вчителі шкіл, громадськість, тощо.

Зі словами вітання до присутніх звернулись керівник військово-цивільної адміністрації полковник Павло Малихін та заступник командира 25-ї окремої повітряно-десантної бригади майор Ігор Чорнобай. У промовах наголошувалось, що завдяки нашій згуртованості, незламності духу та беззаперечній вірі у перемогу, ми здолаємо усі труднощі і відстоїмо цілісність нашої країни, яка буде прикладом миру та процвітання. Слова вітання звучали й на честь десантників, які зараз охороняють наше місто, адже 21 листопада вони відзначають День десантно-штурмових військ. З молитовним словом про мир та злагоду у нашому місті звернувся до авдіївців Благочинний Авдївського округ протоієрей Андрій Карпець.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять мужніх патріотів, які віддали своє життя за незалежність України під час подій на Майдані та в зоні АТО.

На знак пошани усіх, хто загинув, обороняючи Авідївку, керівництво міста та військовослужбовці після завершення мітингу поклали квіти до меморіального памятника захисникам, що відкрився в Авдіївській промзоні влітку цього року.

Відділ культури ВЦА