Зустріч з естонськими гостями

8 грудня в приміщенні Народного музею історії міста Авдіївка відбулась зустріч школярів, учнів АПТУ, молоді міста із гостями з Естонії. Зустріч організували представники 4-ї роти полку поліції особливого призначення «Київ», які цими днями супроводжували гуманітарну допомогу для вимушених переселенців на Сході України в рамках проекту Центру української культури в Таллінні за підтримки Міністерства іноземних справ Естонії та Фонду «Чисті Серцем» (керівник проекту Богдан Лютюк).

Естонські друзі розповіли про історії успіхів в державотворенні Естонії, про важливість впровадження проектів з патріотичного виховання, про високі досягнення Естонії в культурі, науці, соціальній сфері, про роль якісної освіти для розвитку особистості, про можливості освіти в Європі, зокрема в Естонії. Уляна та Денис, фотографи, які супроводжують гуманітарний проект, розповіли про свою транс-американську подорож автостопом, про подорож навколо Чорного моря. Головний меседж молодої пари до молоді був в заклику не боятися викликів, брати участь, діяти. Дуже тепла атмосфера зустрічі спонукала до спільних спогадів та обміну досвідом. Цікаво, що в цей день в музеї випадково зустрілись пластуни Авдіївки і пластун з Естонії (Богдан) - про належність до Пласту вони дізнались під час спілкування.

З Авдіївки естонські гості поїхали в Київ, де вже наступного дня брали участь у презентації «Книги добра». Презентація відбувалась в Мистецькому Арсеналі. В ній брав участь Президент України П. Порошенко. Анатолій Лютюк, Голова центру української культури в Таллінні, ще під час зустрічі в Авдіївці розповів, що книга унікальна як за змістом, так і наповненням. Папір для книги створювали в Таллінні за середньовічною технологією. «Книга добра» видана в 100 примірних і буде передана в дипломатичні представництва країн всіх континентів.

Відділ культури ВЦА