Авдіївка вшанувала учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Аварію на Чорнобильській АЕС називають найбільшою катастрофою в історії ядерної енергетики. 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Це день вшанування людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли подолати страшну трагедію 20 століття.

На урочисту церемонію покладання квітів до пам'ятного знаку ліквідаторам аварії на площі Палацу культури ПрАТ «АКХЗ» завітали учасники тих подій, представники військово-цивільної адміністрації міста, школярі та педагоги, небайдужі містяни.

Привітальні слова першого заступника керівника військово-цивільної адміністрації Володимира Рекшинського підкреслили не тільки урочистість події, але й глибоко запали в душу всім присутнім.

«Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Подвиг цих людей– вічний! Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання», - сказав Володимир Орестович.

Світлу пам′ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС міста Авдіївки, які понад трьох десятиліть тому, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в зоні радіаційного лиха і не дожили до наших днів, вшанували хвилиною мовчання.

До підніжжя пам'ятного знаку були покладені квіти. Жовто-блакитний букет став символом того, що Україна пам'ятає своїх героїв.

Відділ культури ВЦА