Жив і боровся за Україну

24 грудня 2017 року виповнилося 80-років з дня народження видатного борця за незалежність України, одного з лідерів українського правозахисного руху, визначного політичного і державного діяча, Героя України В’ячеслава Чорновола . З метою вшанування пам'яті борця за незалежність України у закладах культури нашого міста було проведено цикл заходів, а саме огляд книжково-ілюстративної виставки «В'ячеслав Чорновол — постать на тлі епохи», інформаційна година «Жив і боровся за Україну».

 Також  саме 24 грудня пластуни, активна молодь Авдіївки разом з Народним музеєм історії міста Авдіївка провели на вулицях міста акцію «Знай своїх героїв». Її суть проста: встановити на вулиці контакт з жителями Авдіївки і отримати відповідь на питання «Чи знайома їм людина, зображена на фото?». Той, хто знав, отримував на  згадку календарик з видами Авдіївки. А той, хто найзмістовніше розповідав про  людину з фото, отримував в подарунок великий настінний календар (на всіх фото був зображений  В.Чорновол).

Перехожі охоче зупинялись, розмовляли, ставили запитання. Надзвичайні враження залишились у дітей після спілкування з літньою жінкою, яка знала основні етапи життя  В.Чорновола і щиро співчувала тому, що в виборах 1991 року Україна програла, не обравши В. Чорновола на пост Президента України.

В. Чорновол говорив: «Над Україною опускається двуголова тінь російського імперіалізму, який тільки чекає, щоб запустити хижі кігті в живе тіло нашого народу». Дуже символічно, що патріотизм, зразком якого був    В. Чорновол, надзвичайно затребуваний в сучасних реаліях.

Відділ культури ВЦА