День Соборності України

22-го січня в Україні відзначають дві важливі події української історії: проголошення незалежності у ХХ столітті української держави – Української Народної Республіки (1918 рік) та проголошення – Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської народної республіки в єдину Україну (1919 рік). Цей день увійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України.

Сьогодні, 22 січня в Авдіївці біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбувся урочистий захід до цих знаменних подій.

З державними святами авдіївців привітав перший заступник керівника військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Володимир Рекшинський та заступник командира 4-ї роти полку  патрульної поліції особливого  призначення «Київ» Олександр Болтян, молитовні слова за мир та державність звучали від священика Української православної церкви протоієрея Валентина Джосана.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв Жовтих Вод, Корсуня, Крутів, Революції Гідності, героїв Антитерористичної операції, які увійшли у безсмертя внаслідок боротьби за єдність та збереження національної державності України.

На знак пошани і пам’яті усіх, хто загинув, обороняючи Авідївку, покладені квіти до меморіального пам’ятника, що знаходиться в Авдіївській промзоні.

Захід завершився символічним об’єднанням рук авдіївців, створивши так званий «живий ланцюг», на знак єдності Західної та Східної України та гаслом, що підхопили усі присутні: «Вільна. Соборна. Єдина. Моя Україна!»

Відділ культури ВЦА