День Перемоги

Пам'ятні заходи з нагоди Дня пам'яті і примирення та з нагоди 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні пройшли по всій Україні. Пам'ять про полеглих та тих, хто вижив у горнилі найстрашнішої війни, вшанували і в нашому місті.

Урочисті мітинги відбулися біля братських могил у сквері залізничників, біля школи № 4 та на меморіалі землякам льотчикам-авдіївцям. Зі словами вдячності ветеранам та привітаннями з нагоди 73-ої річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні до авдіївців звернулисяся керівник військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка полковник Павло Малихін, перший заступник керівника ВЦА полковник юстиції Володимир Рекшинський, заступник керівника ВЦА Роман Шахов.

День Перемоги — всенародне свято, це — символ героїзму, самовідданої любові до рідної землі, світлої, пам'яті про мільйони загиблих і нескореної сили духу захисників України. Про це говорили запрошені до виступів — голова Авдіївської міської ради ветеранів Микола Цвелих, генеральний директор ПрАТ АКХЗ Муса Магомедов, з молитовним словом звернувся Благочинний авдіївського округу, настоятель храму Марії Магдалини Андрій Карпець. Пам'ять про загиблих воїнів присутні вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів.

У день, який є символом величі духу та мужності українського народу, згадували і сучасних героїв, які, не шкодуючи свого життя, відстоюють для нас мир та незалежність на Сході нашої країни. Всім героям — і сивочолим ветеранам, і тим, які беруть участь у бойових діях у зоні проведення Операції об’єднаних сил, були присвячені вірші, пісні, які проникливо, з щемом у серці виконали учні загальноосвітніх шкіл міста.

Для України День Перемоги має особливе значення, тому що ми знову захищаємо свою рідну державу і у нас завжди є прагнення до миру і спокою, свободи й добробуту. Нехай ці свята у час пробудженої природи зігріють нас травневим теплом та нададуть сил і натхнення та якнайшвидшої Перемоги незалежної України!

Відділ культури ВЦА