День пам’яті жертв політичних репресій

День пам’яті жертв політичних репресій та День пам’яті жертв депортації кримських татар - особливі дні в українському календарі. У ці дні  ми згадуємо мільйони людей, які постраждали або загинули внаслідок політичних репресій тоталітарного режиму.

21 травня в Народному музеї історії міста Авдіївка пройшов інформаційно-просвітницький захід «Право на правду», присвячений скорботним датам. В рамках заходу учитель історії ЗОШ №6 Еміль Амінов прочитав інтерактивну лекцію. Слова історика були дуже проникливими, бо в них відчувався біль всього кримсько-татарського народу та інших депортованих нацменшин. Адже родина вчителя (бабуся та дідусь) стала жертвою Сталінських репресій.

Історик підкреслив, що ми зобов’язані берегти пам’ять про наші великі жертви, знати про їх причини, завжди дбати, щоб минулі трагедії не повторювались на українській землі.

Завдяки директорці авдіївського музею, присутні дізналися цікаві, але водночас страшні факти про репресованих мешканців Авдіївки. Чорні сторінки історії нашого міста задокументовані у книзі нашого земляка, колишнього головного редактора газети «Авдіївський вісник» Миколи Стешенка.

«Ми не повинні зупиняти у наших дітей бажання знати правду!»,- наголосила Тетяна Переверзєва.

Відділ культури ВЦА