Відповідь нескореного народу.

З 29.10.2018 по 11.11.2018 в Народному музеї історії міста Авдіївки проходила виставка  «УПА. Відповідь нескореного народу». Виставка стала цікавою для тих, хто прагнув зруйнувати стереотипи щодо Української Повстанської Армії, які склалися  протягом десятиліть внаслідок радянської та антиукраїнської пропаганди, як результат замовчування в шкільному курсі викладання історії України та українського війська протягом багатьох років. Разом з відвідувачами виставки дослідили історію створення та гарту Української Повстанської Армії, познайомились зі сторінками історії діяльності ОУН на Донеччині.

«Відповідь нескореного народу». Таким є гасло інформаційної кампанії і так ми пояснюємо феномен УПА. Підпільної армії, котра боролася з тоталітаризмом найдовше в Європі”, — розповідає  Володимир В’ятрович, Голова Українського інституту національної пам’яті.

 УПА стала відповіддю на жорстоку окупаційну політику, що змусила українців організуватися у збройні підрозділи, котрі стали частинами Української повстанської армії. Армії, через яку пройшло понад ста тисяч осіб, за участь у повстанському русі чи його підтримку каральними органами СРСР було репресовано понад півмільйона людей.

Українська повстанська армія – військово-політична формація українського визвольного руху. Заснована в кінці 1942 року, діяла до вересня 1949 року, після чого реорганізована в збройне підпілля, діяльність якого припинилася в середині 1950 років. Стратегічною метою діяльності УПА було відновлення української державності, відповідно боротьба розгорталася проти всіх держав, що намагалися завадити цьому. Протягом усього часу існування Повстанської армії головним ворогом вважався СРСР, як держава, що завдала українському народові найжахливіших втрат – масові політичні репресії, голодомори, депортації населення. Поруч з тим УПА із самого початку творилася як реакція населення на німецький окупаційний терор, тому протягом всього періоду німецької окупації велася активна антифашистська боротьба.

 

Відділ культури