29 січня - день вшанування пам’яті Героїв Крут

«Прийшов грізний час для нашої Батьківщини. Як чорна гайворонь, обсіла нашу Україну російсько-більшовицька грабіжницька орда… В цей час українська фракція  Центру Університету Святого Володимира кличе студентів-українців негайно прийти на підмогу своєму краєві і народові, одностайно ставши під прапор борців за волю України проти нападників. Треба кинути на цей час науку і одною дружньою лавою стати на оборону прав українського народу». З цього звернення, оприлюдненого 11 січня 1918 року, починалася історія героїв Крут.

Бій українських добровольців проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Таким чином бійці утримали столицю на термін, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який de-facto означав міжнародне визнання української незалежності.

Минуло більше ста років, а ми продовжуємо виборювати власну незалежність ціною жертв і випробувань.

Пам’ятати своїх героїв дуже важливо. На вшанування пам’яті Героїв Крут в Авдіївці проходить низка заходів. 28.01.2019 в приміщенні Народного музею історії міста Авдіївка відбувся перегляд художнього фільму «Імена в мармурі» за участі команд дитячо-юнацької військово-спортивної гри «Сокіл»( «Джура») закладів освіти міста та ПТУ. 29.01.2019 вперше пройде теренова гра « Вони боролись, щоб ми перемогли» для команд патріотичної молоді міста: команд « Сокіл»(«Джура»), громадських організацій, учасників всеукраїнської гри «Звитяга». 29.01.2019  пройде вечір пам’яті Героїв Крут, який об’єднає всіх, для кого події української історії- це натхнення до праці, саморозвитку заради незалежної України.

 

Відділ культури ВЦА