Буде свято у родині - буде свято і в країни!

Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік. Адже всім відомо, що чим більше млинців, тим більше сонця і тепла буде навесні і влітку.

Традиції святкування Масляної або Колодія, які ми можемо спостерігати у наш час, йдуть корінням в глибоку старовинність. І символізує вона не що інше, як прихід весни та пробудження природи.

10 березня в Авдіївці відбулось чудове родинне свято, яке залишило після себе приємні спогади на цілий рік. Незважаючи на дощову погоду, дорослі й діти прийшли з веселим настроєм проводити тривалу зиму та зустріти весну.

Концертна програма від народного фольклорного колективу «Курінець» (м. Краматорськ) була різноманітною та насиченою: були і танці, і співи, і хороводи біля традиційного опудала, і звісно ж подарунки від організаторів заходу - Військово-цивільної адміністрації м. Авдіївка та ПрАТ «АКХЗ».

А які столи з частуванням накрили місцеві заклади освіти! Млинці та пироги із різними начинками, традиційні вареники з сиром, пиріжки, коровай, ну як тут не спокуситись?

Під час концерту гостей частували ароматним чаєм від ГПСО-15 ГСЧС України в Донецькій області та шашликом від місцевих підприємців.

Всі охочі могли сфотографуватися з авторськими опудалами Масляних, що брали участь у конкурсі. Яскраві, строкаті, в українських вишиванках і навіть джинсах – вони стали справжньою окрасою свята.

Авдіївці та гості міста активно приймали участь у веселих конкурсах. Був серед них і «крижаний стовп». Багато сміливців випробували свої сили, щоб дістатися самого верху та зірвати омріяний приз. Але лише декілька справжніх козаків змогли отримати цінні подарунки.

Гуляння традиційно завершилося символічним спалюванням опудала. Жителі та гості міста весело провели зиму та зустріли весну.

Давайте і надалі разом шанувати традиції і звичаї українського народу. Любити народне: чи то пісню, чи вишиванку, чи звичай, який дав нам життя. Вітайте з весною один одного, бажайте добра і щастя, сонця і хліба, пісні і миру всім, хто живе в Україні.

 Відділ культури