Людина, що народжена для добра

15 травня в місті Авдіївка пройшло урочисте відкриття меморіальної дошки Войнаровичу Юлію Болеславовичу – учителю, географу, мандрівнику, поету та письменнику, який все своє життя присвятив вихованню підростаючого покоління.

Ця подія відбулася за ініціативою небайдужих людей: колишніх учнів та вихованців, усіх тих, для кого Юлій Болеславович був учителем, дорогим другом, порадником та взірцем у житті.

 На урочистому заході багато теплих та добрих слів було сказано від учнів та колег Войнаровича, звучали його вірші та спогади про цю чудову, талановиту та неймовірно порядну людину.

Усім, хто сприяв добрій справі відкриття меморіальної дошки, подякував та висловив найкращі побажання перший заступник керівника військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області, полковник юстиції Володимир Рекшинський.

Тепер на будинку, де жив Юлій Болесловович, по вул. Гагаріна, 23 буде постійно знаходитись меморіальна дошка як пам’ятний знак про людину-легенду, яка постійно йшла  «назустріч сонцю».

Пам'ять про видатного авдіївця присутні вшанували хвилиною мовчання.

 

З біографії.

Войнарович Юлій Болеславович народився 15 травня 1936 року на Вінниччині. Довгі роки працював учителем географії у школах Авдіївки, Донецька, Ясинуватського району, займався науковою діяльністю. Був засновником в Авдіївці дитячої аматорської кіностудії «АСЮТ-фільм», на базі якої протягом її 40-літньої роботи було знято 72 географічно-документальних та 4 художніх фільми. Прищеплюючи любов до гір, для юних асютівців організовував експедиції по перевалах Кавказу, Тянь-Шаня, Паміро-Алтая.

Войнарович Ю.Б. є засновником Народного музею історії міста Авдіївка. Багато займався письменницькою діяльністю. У його літературному доробку більше 100 віршів та 30 оповідань. У світ вийшли такі книги Войнаровича, як: «Аура любові», «Світ далекий вершин», «Бутони тягнуться до сонця», «Сонячний світ».

У 2011 році Юлій Болеславович став лауреатом першої регіонально-іміджевої програми «Кришталеве серце» в номінації «Моя висота».

15 травня 2016 Войнарович Юлій Болеславович відзначив своє 80-ліття. 10 вересня цього ж року помер, похований на центральному цвинтарі.

 

Відділ культури ВЦА