День Соборності

В історії становлення незалежної України особливе місце займає 22 січня 1919 року, коли Директорія УНР проголосила Злуку всіх українських земель в єдину українську державу.

У рамках відзначення 101-ої річниці проголошення Акту Злуки у місті відбувся ряд культурно-просвітницьких заходів.

Представники влади, військовослужбовці, громадськість, працівники підприємств та організацій долучилися до флешмобу – спільної фотографії біля пам’ятного знаку на в’їзді до міста Авдіївка. Після цього всі разом під звучання Державного Гімну стали учасниками підняття Прапору України, право яке було надане військовослужбовцям 92-ої ОМБр ст. лейтенанту Кузьменку та мол. лейтенанту Петренку.

День Соборності відзначили покладанням квітів до меморіального памятника захисникам, що знаходиться в Авдіївській промзоні, на знак пошани і пам’яті усіх, хто загинув, обороняючи незалежність України. У церемонії взяли участь народний депутат України Муса Магомедов, в.о. керівника військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Роман Шахов, військовослужбовці 92-ої ОМБр.

У Народному музеї історії міста з нагоди історичної дати для учнівської молоді відбувся перегляд документальних фільмів, а для відвідувачів бібліотечної системи з метою відродження паростків духовності були підготовлені книжкова виставка «За Україну, за її волю» та інформаційна година «День Соборності: мовою фактів і документів».

В єдності наша сила. Слава Україні!

Відділ культури ВЦА