До Дня пам'яті жертв політичних репресій

17 травня 2020 року на державному рівні в Україні вшановується пам’ять жертв політичних репресій.

В цей день згадують тих, хто загинув в часи Великого терору Йосифа Сталіна.

Політичні репресії в Україні розпочалися із першої спроби встановлення радянської влади – з початку 1918 року. Терор носив цілеспрямований, організований характер, уразив практично всі верстви української нації – інтелігенцію, військовиків, політиків, діячів церкви, культури, мистецтва, та найбільше він вдарив по селянству.

За оціночними даними архівних матеріалів Служби Безпеки України, в Україні було заарештовано понад мільйон осіб, 545 тис. з них засуджені, у т.ч. – щонайменш 140 тис. розстріляно. Крім того, від кінця 1920-х і до початку 1950-х років з України виселено 2 млн. 880 тис. розкуркулених селян і членів їхніх родин. 

Іменний список репресованих на території України та архівні матеріали про каральну машину СРСР на сьогодні – це більше 100 величезних томів. У Донецькій області описання злодіянь тоталітарного режиму склало дев’ять томів. 

Одним з найбільших місць поховання жертв сталінських репресій на території України - таємна спецділянка НКВД УРСР у Биківні, де поховано, на думку істориків, від 20 до 100 тисяч осіб. Кількість жертв репресій, похованих на Рутченковому полі (м.Донецьк), становить більше десяти тисяч осіб.

В цей день запалімо свічку та вшануймо пам’ять про загиблих хвилиною мовчання…