Авдіївка вишивана

Українська вишиванка — це те, без чого важко уявити українську культуру, побут і історію... Кольоровими нитками вона вплетена у наші традиції. І найважливіше те, що українська вишиванка, маючи вікову історію, не втратила своєї популярності і до сьогодні. Українська вишиванка є абсолютно унікальним, автентичним продуктом, який характеризує не лише темперамент нації, але й є її візитівкою.

За останні роки українська вишиванка стала найпопулярнішим одягом свідомої спільноти України. Вишиванку можна вважати одним із символів, яким українець може вирізнятися серед інших націй світу.

Всеукраїнський день вишиванки з 2006 року відзначається в третій четвер травня. В Авдіївці цей день відзначили 18 травня святковим концертом «Авдіївка вишивана», який відбувся у парку залізничників. З нагоди народного свята усі присутні були одягнені у вишиванки, висловлюючи таким чином любов до Батьківщини та підкреслюючи свою національну приналежність.

З вітальними словами до авдіївців звернулися керівник ВЦА полковник Павло Малихін та гості міста - радник міністра МВС України Іван Стойко, командир полку особливого призначення «Київ» Віталій Сатаренко та командир 4-ї роти полку особливого призначення «Київ» - Лютий.

В ході урочистостей відбулося нагородження учасників міського конкурсу «Найкраще фото у вишиванці», що проходив за ініціативою відділу у справах сім’ї, молоді і спорту ВЦА. Переможцями стали: Родина Савенко та Родина Штунько, приз глядацьких симпатій отримала родина Моторигіних.

Приємним подарунком для усіх присутніх були виступи Академічного ансамблю пісні і танцю Національної гвардії України та ансамблю пісні й танцю «Патруль» Головного управління Національної поліції в Луганській області, що проходили рамках заходів Міністерства внутрішніх справ України під гаслом «Ненько Україно! Ти у нас єдина!»

Відділ культури ВЦА