В Авдіївці вшанували пам′ять жертв війни в Україні

Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять  мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Кожен раз в цей День ми згадуємо про тих, хто так і не повернувся з цієї війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу. Про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані іншими людьми. Людьми, схожими на нас. З тими ж бажаннями, з тією ж жагою до життя. Людьми з сім’ями, у багатьох з яких теж були діти, і,може, навіть онуки. І, напевно, вони теж хотіли жити в мирі та злагоді ...

Пам’ять - хитра штука. Вона частенько зраджує нам. А потім знову 22-е червня 1941-го року, 4:00 ранку, мить ... і ...

Ніхто не забутий! Ніщо не забуте! Так ми говоримо своїм дітям. Ми стали передавати це з покоління в покоління. Ми закріпили цю пам’ятну дату в наших серцях.

Україна встановила цю дату Указом Президента України від 17-го листопада 2000-го року № 1245/2000  «Днем скорботи и вшанування пам’яті жертв війни в Україні»

Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.

Вшанувати пам′ять  загиблих у тій страшній війні вирушило і керівництво військово-цивільної адміністрації нашого міста. Біля  меморіалів загиблим воїнам на площі Палацу культури, школи №4 та у парку залізничників керівник ВЦА полковник Павло Малихін поклав квіти та наголосив про необхідність робити висновки з уроків історії.

«Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір», - сказав Павло Володимирович.

Присутні вклонилися і віддали шану всім борцям, які в час воєнного лихоліття визволяли рідну землю від фашистських загарбників, схилили голову у хвилині мовчання перед героями, які ціною свого життя йшли до Великої Перемоги.

 

Відділ культури
Військово-цивільної адміністрації
м.Авдіївка