Увага - КІР!

Профілактичні щеплення є одним з найбільш ефективних засобів боротьби з туберкульозом, дифтерією, кором, поліомієлітом. Саме завдяки вакцинації вдалося перемогти натуральну віспу. Проте для ефективної боротьби з вакцинокерованими інфекціями рівень привитості населення повинен складати не менше 95%. В даний час із-за браку вакцин в минулі роки, нерозуміння деякими громадянами необхідності вакцинації, відмовою від профілактичних щеплень рівень привитості дитячого населення знизився до 20-25%. Саме завдяки цьому в Україні  зараз високий рівень захворюваності на кір. За даними ЗМІ в м. Одеса захворіли кором 373 дитини, 3-е дітей померли від ускладнень кору (для порівняння - в попередні роки реєструвалися одиничні випадки даного захворювання по всій країні). Випадки захворювання кору вже реєструються і в Донецької області, одиничні випадки зареєстровані в Торецком, Костянтинівці, Покровську. 

Кір- інфекційне висококонтагиозноє захворювання, до введення в 1968 р. обов'язкової вакцинації було найбільш частим інфекційним захворюванням. Передається повітряно- краплинним шляхом при контакті з хворим (оскільки вірус локалізується в дихальних шляхах). Сезонність- осіннє- зимова. Сприйнятливі особи найчастіше заражаються до того, як буває встановлений діагноз в першого хворого. Інфікована людина ставє небезпечною для тих, що оточують на 7-10 день від моменту контакту. Початок захворювання нагадує ГРВІ: підвищується температура тіла до 38-39, з'являється коньюнктівіт, осипла голосу, сухий грубий, «гавкаючий» кашель, на 2-3 день від початку захворювання на слизовій оболонці твердого і м'якого піднебіння з'являється висип у вигляді рожево- червоних плям розміром від одного до декількох міліметрів в діаметрі, схильна до злиття. На 4-5 день захворювання на тлі нового підвищення температури тіла з'являється пплямо- папульозний висип за вухами, на шиї особи, яка поширюється поетапно (2-й день- на тулубі, 3-й- на кінцівках).

Єдиним ефективним способом профілактики кору є тільки вакцинація. Вакцинації підлягають діти, що досягли віку 1-го року, а також діти старших років раніше не щеплених проти кору. Ревакцинація (тобто 2-е щеплення) робиться в 6-ти річному віці і старше.

Вакцина для профілактики кору, краснухи, паротиту (виробництва Бельгії) є в дитячій поліклініці в достатній кількості.

Враховуючи несприятливу епідеміологічну ситуацію в Україні по кору, педіатри міста настійно рекомендують батькам вакцинувати (ревакцинувати) своїх дітей, обмежити пересування дітей межами міста, обмежити відвідування масових заходів, уникати масового скупчення людей (ринок, магазини, громадський транспорт).

Нагадуємо батькам, чиї діти відвідують дитячий сад або школу і не мають вікових профілактичних щеплень, що у разі виникнення неблагополучної епідеміологічної ситуації в місті, Ваші діти будуть відсторонені від відвідування організованих дитячих колективів, згідно Закону України "Про захист населення від інфекційних захворювань".

 

Міський  педіатр                                                                       Долинський  В.В.