Як знайти сімейного лікаря і укласти договір: що повинен зробити кожен українець з 2 квітня 2018 року?

З 2 квітня розпочинається національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї». Українці зможуть підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром.

Як підписати декларацію, куди йти?

  1. Спершу – оберіть лікаря.
  2. Зверніться до медичного закладу, де працює терапевт, педіатр чи сімейний лікар, з яким ви хочете підписати декларацію. З собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон, дітям до 14 років - свідоцтво про народження дитини.
  3. Ваші дані на контактний телефон внесуть у систему «Електронне здоров’я». Це зробить уповноважена особа закладу первинної медичної допомоги. Після введення даних пацієнт отримує смс з кодом на вказаний номер телефону, який уповноважена особа вводить у систему «Електронне здоров’я» для підтвердження. Якщо у Вас немає мобільного – не проблема: для підтвердження уповноважена особа сфотографує чи відсканує оригінали Ваших документів, щоб долучити їх до декларації в електронній системі.
  4. Уповноважена особа медичного закладу роздруковує із системи «Електронне здоров’я» два примірника декларації (обидва примірники декларації мають бути ідентичними і без помилок).
  5. Пацієнт підписує два примірники декларації. Один з них залишається у пацієнта, інший - у медичному закладі.

Коли кінцевий термін вибору лікаря?

До 2020 року діятиме період, коли лікарі мають підписати з пацієнтом декларацію. До 2020 року умови обслуговування для тих, хто не матиме договору не зміняться, а з 2020 року хворий буде за медичну допомогу платити з власної кишені. Пацієнт вибирає лікаря за власним бажанням. Лікар не має права не підписувати договір з пацієнтом. Єдина причина відмови – гранична кількість пацієнтів уже набрана. (Для терапевта – 2000 осіб, для сімейного лікаря – 1800 осіб, для педіатра – 900 осіб).

Якщо лікар Вас не влаштовує, Ви у будь-який момент можете укласти декларацію з іншим лікарем. Ви не мусите підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Ви можете обрати будь-якого лікаря, якому довіряєте і чиє місце розташування зручне для Вас.

 

Завідуюча сімейної амбулаторії № 1
КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги»                                     О. Мінаєва