Шановні громадяни міста Авдіївка!

У зв’язку зі зверненням мешканця м. Авдіївка, який проживає по вул. Комунальна, 23, 10.11.2017 року співробітниками ДПРЗ-15 ГУ ДСНС України у Донецькій області було проведено перевірку протипожежного стану вище вказаного будинку. У ході перевірки було виявлено ряд недоліків, а саме:

- на п’ятому поверсі мешканцями допускається захаращування шляхів евакуації горючими матеріалами;

- на 5,6,8,9 поверхах евакуаційні виходи зачинено;

- на балконах (лоджіях) зняті евакуаційні драбини (в усьому будинку всього дві драбини);

- на шляхах евакуації мешканці будинку самовільно влаштовують двері, які перешкоджають вільній евакуації людей;

- допускається улаштування та експлуатація тимчасових електромереж;

- допускається підвішування світильників безпосередньо на струмопровідні проводи, обгортання електроламп горючими матеріалами, експлуатація їх зі знятими ковпаками (розсіювачами);

- допускається складування горючих матеріалів на відстані менше 1 м від електрощитів та у самих електрощитах;

- на усіх поверхах та в електрощитових не здійснено з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомоги опресування, зварювання, паяння або затискачів.

Зважаючи  на ці недоліки ДПРЗ-15 міста Авдіївка звертає Вашу увагу на те, що к ожен член сім'ї може почувати себе безпечно тільки тоді, коли добре знає основи пожежної безпеки у побуті і правила поведінки під час пожежі. Втім, можна понизити вірогідність пожежі у будинку майже до нуля. Передусім перевірте, безпечний ваш будинок або квартира. Можливо, доведеться змінити деякі звички. Тому варто звернути увагу на деякі обмовки. Щорічно майже 70% загиблих на пожежах попрощалися з життям із-за необережного поводження з вогнем.

ДПРЗ-15 ще раз нагадує, що небезпечно палити в кріслі, на дивані, у ліжку перед сном, особливо в стані сп'яніння. Залишені сигарки, які тліють, - прямий шлях до пожежі. Перед тим, як викинути недопалок у відро для сміття або звільнити попільничку, треба залити їх водою. Полум'я свічки, що горить, - також поширена причина пожежі. Тому перед виходом з приміщення слід його загасити. Ні в якому разі не слід залишати дітей наодинці із засвіченою свічкою.  Електронагрівні прилади, каміни і так далі мають бути встановлені на відстані не менше чим за метр від меблів, інших горючих речовин і матеріалів. Щорічно перевіряйте протипожежний стан будинку, квартири. Своєчасно очищайте будинок від горючих речовин і матеріалів. Не захаращуйте балкони, лоджії, комори, сараї, горища, гаражі і тому подібне. Варто навчитися користуватися вогнегасниками і іншими первинними засобами пожежогасінні і дотримуватися правил пожежної безпеки. Будьте обережні з вогнем і дотримуйтеся правил пожежної безпеки в побуті.

ПАМ'ЯТАЙТЕ!!! Життя людини одна і лише разом ми зможемо уникнути нещастя дотримуючись елементарних правил пожежної безпеки.

 ДПРЗ-15 ГУ ДСНС України в Донецькій області