ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

Незабаром Новорічні свята,  принесуть в кожний будинок радість та надії, та кращі зміни в житті. Але щоб свято не затьмарило лихо пожежі, а ще гірше втрата близької людини, необхідно дотримуватись правил безпеки , тому ДПРЗ-15 в м. Авдіївка 22.12.2017 року провели планові рейди по житловому сектору з звертанням до мешканців міста з нагадуванням про правила пожежної безпеки у побуті під час святкування Новорічних та Різдвяних свят та правила поведінки під час виявлення вибухопожежонебезпечних предметів.

При виявленні підозрілого предметів категорично забороняється:

- брати у руки, зберігати його, нагрівати та ударяти по ньому;

- переносити, перекладати, перекочувати його з місця на місце;

- намагатися розібрати;

- використовувати для розведення вогню, кидати, класти у вогонь;

- заносити в приміщення;

- закопувати в землю;

- кидати в криницю або річку;                                                           

- здавати на металобрухт;

- використовувати для виготовлення саморобних піротехнічних засобів - петард чи вибухових пакетів.

Пожежній безпеці ялинки варто також  приділити особливу увагу. Адже Новий рік - це свічі, хлопавки й вогні, а ялинки, на жаль, дуже добре горять. Причому штучні ще й виділяють отруйні речовини, швидко плавляться й "розтікаються", а виходить, ліквідувати загоряння буде потужніше. Щоб ялинка приносила тільки радість, установлювати її треба подалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню (камінів, газових плит). На ялинку не можна встановлювати свічі й бенгальські вогні, особливо в поєднанні з ватяним "снігом" і паперовими іграшками. При виборі штучної ялинки безпечніше віддати перевагу моделям, що мають протипожежну пропитку (ця інформація вказується на упаковці). Варто дотримуватись й правил електробезпеки. Для прикраси ялинки не можна використовувати несправні й не сертифіковані електроприлади. Діти не повинні мати доступ до контролерів (блоків керування роботою електрогірлянди й/або ялинки), проводів і розеток. Щоб ялинка не могла перекинутися й поранити дитину, вона повинна бути правильно зібрана й надійно встановлена, а іграшки рівномірно на ній розподілені. Збирати штучну ялинку потрібно відповідно до інструкції, і в процесі установки/складання ялинки, не рекомендується підпускати до неї дітей. У кімнаті, де стоїть ялинка, малята повинні перебувати тільки під доглядом дорослих. Для дитячої безпеки ялинку краще нарядити легкими прикрасами, які не б’ються - бантами, шишками, кулями зі склопластику й т.п.

Місце встановлення ялинки необхідно забезпечити засобами пожежогасіння: не менш як двома вогнегасниками, двома відрами з водою, а також покривалом.

Доступ до телефону, повинен бути вільним та забезпечений табличкою із зазначенням номеру виклику підрозділу ДСНС  

Не забувайте, що легковажне відношення до правил пожежної безпеки  неодноразово призводило до загибелі або каліцтва як дітей, так і дорослих.

Телефон служби порятунку 101.                                                                       

ДПРЗ-15 ГУ ДСНС України у Донецькій області