ДПРЗ-15 нагадує про правила пожежної безпеки у побуті.

Насичення квартир різноманітними газовими, електропобутовими приладами і хімічними препаратами представляє значну небезпеку виникнення пожежі в квартирах та будинках у разі навіть найменшого порушення встановлених правил пожежної безпеки. В той же час досвід показує, що населення часто порушує ці правила, не приділяючи їм належної уваги або просто тому, що не знає їх. Це призводить до того, що у житлових будинках пожежі виникають значно частіше, ніж у громадських або виробничих будівлях.

Найбільш поширеними причинами пожеж є: необережне поводження з вогнем (у тому числі при палінні) порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електрообладнання, електронагрівальних і газових приладів, пічного опалювання, дитячі витівки з сірниками.

ПРО ЩО ПОТРІБНО ПАМ’ЯТАТИ ЗАВЖДИ

  • недбало кинуті непогашений сірник або недопалок можуть призвести до пожежі;
  • не можна перевантажувати електромережу одночасним включенням великої кількості електроприладів в одну електророзетку;
  • електронагрівальні прилади – праски, чайники, самовари, плитки та інші – слід встановлювати на підставках, що не згорають, а йдучи з будинку не забувати їх вимикати;
  • недотримання правил пожежної безпеки при користуванні печами призводить до пожеж з тяжкими наслідками;
  • виконуючи фарбувальні роботи, потрібно ретельно провітрювати приміщення, не запалювати сірники і не палити;

ВИКОРИСТАННЯ ГАЗОВИХ ПРИЛАДІВ В ПОБУТІ

Забороняється підключати газові опалювальні прилади до вентиляційних систем, розміщувати балони з газом в підвальних і цокольних приміщеннях.

Забороняється користуватися несправними газовими приладами, залишати незакритими крани газових приладів і газопроводів, встановлювати кухонні меблі та інші предмети, що згорають, ближче 20 см від газових приладів. У разі появи запаху газу в приміщенні, слід негайно припинити його подачу і викликати аварійну або ремонтну службу. До усунення несправності забороняється в приміщенні запалювати сірники, палити, застосовувати відкритий вогонь, включати і вимикати електроприлади.

Памʹятайте – Ваше життя та ваших дітей залежать тільки від вас самих!

ДПРЗ-15 ГУ ДСНС України у Донецькій області