БІЛИЙ ПОЛОН

Враховуючи погодні умови, що спостерігаються на території Донецької області ДПРЗ-15 ГУ ДСНС України у Донецькій області звертає Вашу увагу щодо обмеження застосування автотранспортних засобів та виїзду за межі населених пунктів задля Вашої безпеки. Також ДПРЗ-15 ГУ ДСНС України у Донецькій області застерігає тих, хто все ж вирішив виїхати на власному транспорті, бути обережними при ожеледі на дорогах і пішохідних зонах міста.

Так, водіям рекомендується: дотримуватися безпечного швидкісного режиму, дистанції, відмовлятися від ризикованих маневрів, які за несприятливих погодних умов можуть привести до аварійних ситуацій; при наближенні до пішохідних переходів і місць розташування дитячих установ необхідно знижувати швидкість до мінімуму; не забувати включити габаритні вогні або протитуманні ліхтарі; не використовувати автотранспорт з літніми шинами.

ДПРЗ-15 ГУ ДСНС України у Донецькій області також нагадує тим хто вирішив вийти з оселі (тобто до пішоходам): ходити неспішно, ступати на усю підошву; не тримати руки в кишенях - це збільшує ризик не лише падіння, але і важких травм, особливо переломів і струсів мозку; при порушенні рівноваги під час ходьби в ожеледь спробувати швидко сісти - це найбільш реальний шанс утриматися на ногах; якщо падіння не уникнути, треба напружити м'язи, згрупуватися, а доторкнувшись до землі, спробувати перекотитися; бути уважними на тротуарі - автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати; при перетині проїжджої частини перед автомобілем враховувати, обходити металеві кришки люків - зазвичай вони покриті льодом; пам’ятати, що в таку погоду довжина тормозного шляху автотранспорту збільшується в десятки разів.

Також рятувальники нагадують про кілька простих правил, які дозволять Вам уникнути переохолодження та обмороження на сильному морозі:
- Не пийте спиртного – алкогольне сп'яніння (втім, як і будь-яке інше) насправді викликає велику втрату тепла, в той же час викликаючи ілюзію тепла.
- Не паліть на морозі, куріння зменшує периферійну циркуляцію крові, і таким чином робить кінцівки більш уразливими.
- Носіть вільний одяг - одягайтеся як "капуста" - при цьому між шарами одягу завжди є прошарку повітря, відмінно утримують тепло.
- Тісне взуття, відсутність устілки, сирі брудні шкарпетки часто служать основною передумовою для появи потертостей і обмороження..
- Не виходьте на мороз без рукавиць, шапки і шарфу.
- Не знімайте на морозі взуття з обморожених кінцівок - вони розпухнуть і ви не зможете знову одягти взуття.
- Якщо у вас заглохла машина далеко від населеного пункту або в незнайомій для вас місцевості, краще залишатися в машині, викликати допомогу по телефону або чекати, поки по дорозі пройде інший автомобіль.

Пам'ятайте, що найкращий спосіб вийти з неприємної ситуації - це в неї не потрапляти.  В сильний мороз намагайтеся не виходити з дому без особливої на те необхідності.

ДПРЗ-15 ГУ ДСНС України у Донецькій області