СИЛЬНИЙ СНІГОПАД

Враховуючи погодні умови, що спостерігаються на території Донецької області ДПРЗ-15 ГУ ДСНС України у Донецькій області звертає Вашу увагу щодо обмеження застосування автотранспортних засобів та виїзду за межі населених пунктів задля Вашої безпеки.

Сильна хуртовина - перенесення снігу в приземному шарі повітря сильним вітром (15 м / с і більше) в поєднанні з випаданням снігу. Сильна хуртовина призводить до погіршення видимості і заносу снігом доріг, транспортних магістралей, окремих будівель і навіть населених пунктів. Розрізняють поземку, низову і загальну заметіль. Буревій - перерозподіл раніше снігу під впливом слабкого вітру. Низова хуртовина викликана перенесенням раніше снігу під впливом сильного вітру, а загальна заметіль обумовлена ​​не тільки перерозподілом снігу, а й випаданням опадів у вигляді снігу з хмар. При сильній загальної хуртовини ускладнена експлуатація автомобільних і залізних доріг. При хуртовини можливе налипання мокрого снігу з пошкодженням ліній електропередач і зв'язку. В небезпеку для населення полягає в заметах доріг, населених пунктів і окремих будівель. Висота занесення може бути більше 1 м, а в гірських районах до 5-6 м. Можливе зниження видимості на дорогах до 20-50 м, а також часткове руйнування легких будівель і дахів, обрив повітряних ліній електропередач і зв'язку.

ДПРЗ-15 нагадує Вам про захист населення під час сильної хуртовини

Отримавши попередження про сильну заметіль, щільно закрийте вікна, двері, горищні люки і вентиляційні отвори. Підготуйте дводобовий запас води та їжі, запаси медикаментів, засобів автономного освітлення (ліхтарі), радіоприймач на батарейках. Приберіть з балконів і підвіконь речі, які можуть бути захоплені повітряним потоком. Підготуйтеся до можливого відключення електроенергії. Підготуйте в сільській місцевості обладнання для прибирання снігу. Лише у виняткових випадках виходьте з будівель.

В автомобілі можна рухатися тільки по великих дорогах і шосе. При виході з машини не відходьте від неї за межі видимості. Зупинившись на дорозі, подайте сигнал тривоги переривчастими гудками, підніміть капот або повісьте яскраву тканину на антену, чекайте допомоги в автомобілі. При цьому можна залишити мотор включеним, відкривши скло для забезпечення вентиляції і запобігання отруєння чадним газом. При сильну заметіль найкраще ховатися в будинках. Якщо Ви опинилися в полі або на путівці, виходьте на магістральні дороги, які періодично розчищаються і де велика ймовірність надання Вам допомоги.

Сильний снігопад - випадання атмосферних опадів у вигляді снігу за 12 годин від 80 мм і більше. Тривалі снігопади, тривалістю від 16 до 24 годин, призводять до снігових заметів і сніжним обвалів. Снігопади можуть тривати 1-2 доби, ускладнюючи роботу автомобільного, залізничного транспорту. Під вагою снігу обриваються проводи ліній зв'язку та електропередач.

Правила поведінки під час сильного снігопаду

1. Обмежте або виключіть пересування, особливо в сільській місцевості, і завчасно підготуйтеся до снігопаду: запасіться продовольством, водою; загерметизуйте житлові приміщення для збереження тепла і зменшення витрати палива.

2. Уникайте виходу на вулицю. Для переходів в інші будівлі користуйтеся простягнутими до них мотузками.

3. Якщо снігопад застав вас в дорозі (в автомобілі), подавайте звукові і світлові сигнали, повісьте на жердину (антену) шматок яскравої тканини. Чи не покидайте автомобіль, якщо не впевнені, що знайдете поруч допомогу. Постарайтеся не заснути при включеному двигуні, оскільки можна отруїтися вихлопними газами, що проникають в кабіну. Машину слід поставити назустріч вітру.

Сніговий занос - це метеорологічне лихо, пов'язане з рясним випаданням снігу, при швидкості вітру понад 15 м / с і тривалості снігопаду більше 12 годин. Снігові замети являють собою найбільшу небезпеку для людей і техніки, захоплених у дорозі, далеко від житла. Не слід намагатися подолати замети в автомобілі. Його краще зупинити, поставити двигуном в протилежну вітрі сторону, повністю закрити жалюзі, укрити радіатор. Періодично виходити з автомобіля і розгрібати сніг. Двигун періодично можна прогрівати, не допускаючи проникнення вихлопних газів в кабіну.

Пам'ятайте, що найкращий спосіб вийти з неприємної ситуації - це в неї не потрапляти.  В сильний мороз намагайтеся не виходити з дому без особливої на те необхідності.

ДПРЗ-15 ГУ ДСНС України у Донецькій області