До уваги громадян міста!!!

Внаслідок впливу активних циклонів в Донецькій області очікуються складні погодні умови:

27 лютого пориви вітру 15-20 м/с, сильні снігопади, сильні хуртовини, снігові замети; на дорогах ожеледиця; мінімальна температура вночі 15-22° морозу;

28 лютого невелике послаблення опадів, явищ та морозів;

01 березня пориви вітру 15-20 м/с, сильний, місцями дуже сильний сніг, сильні хуртовини, снігові замети; на дорогах ожеледиця.

Такі погодні умови можуть призвести  до порушення та припинення руху транспорту на окремих ділянках доріг і вулиць, роботи електричних мереж, комунального господарства, будівельної галузі.

У зв’язку з цим ДПРЗ-15 ГУ ДСНС України у Донецькій області нагадує Вам правила поведінки при погіршені погодних умов та правила надання першої медичної допомоги при переохолодженні.

Правила поведінки при погіршені погодних умов:

отримавши попередження про сильну заметіль, щільно закрийте вікна, двері, горищні люки і вентиляційні отвори. Підготуйте дводобовий запас води та їжі, запаси медикаментів, засобів автономного освітлення (ліхтарі), радіоприймач на батарейках. Приберіть з балконів і підвіконь речі, які можуть бути захоплені повітряним потоком. Підготуйтеся до можливого відключення електроенергії. Лише у виняткових випадках виходьте з будівель. Обмежте себе поїздками за місто.

Правила надання першої медичної допомоги при переохолодженні:

як тільки з'являться його симптоми - воскові плями та оніміння шкіри, негайно перейдіть у тепле приміщення;

перша допомога при переохолодженні нескладна - зігрійтеся, посидьте у теплому приміщенні кілька годин, поїжте;

у разі обмороження слід негайно звернутися до лікаря. В крайньому випадку, треба переодягнутися: зняти мокрий одяг і загорнутися в теплі простирадла та ковдри. Не можна чіпати обморожені ділянки тіла;

при відмороженні слід дотримуватися принципу "внутрішнього зігрівання" уражених тканин - накладати термоізоляційні пов'язки (ватно-марлеві, бавовняні тощо), вживати теплі напої;

ні в якому разі не можна зігрівати уражені тканини тіла гарячою водою, або зігрівати біля гарячих батарей, тому що це може привести до значного поглиблення ураження;

обов'язково пийте якомога більше рідини - будь-які теплі напої, крім алкоголю. Вони відновлять нормальну температуру тіла та покращать циркуляцію крові. Прийміть знеболювальні та негайно зверніться по кваліфіковану допомогу!

А для того щоб складні погодні умови не застали Вас у зненацька ДПРЗ-15 ГУ ДСНС України у Донецькій області нагадує Вам, що на території міста працюють два пункти обігріву, а саме: приміщення котельної Свято-Миколаївського Храму за адресою: м. Авдіївка, вул. Героїв, 66 (район Ж/Д вокзалу) та підвальне приміщення будинку за адресою: м. Авдіївка, вул. Комунальна, 8.

ДПРЗ-15 ГУ ДСНС
України у Донецькій області