До уваги громадян!

У зв’язку з погіршенням погодних умов на території Донецької області співробітниками ДПРЗ-15 ГУ ДСНС України у Донецькій області було проведено робочу зустріч з співробітниками відомства охорони здоров’я. Під час зустрічі розглядалися правила поведінки при погіршені погодних умов, надання першої медичної допомоги при переохолодженні та правил поведінки при виявлені ВНП.

Виходячи з вищесказаного, ДПРЗ-15 ГУ ДСНС України у Донецькій області хоче довести до Вас, шановні громадяни, правила поведінки при погіршені погодних умов, правила надання першої медичної допомоги при переохолодженні та правил поведінки при виявлені ВНП.

Правила поведінки при погіршені погодних умов:

 - отримавши попередження про сильну заметіль, щільно закрийте вікна, двері, горищні люки і вентиляційні отвори. Підготуйте дводобовий запас води та їжі, запаси медикаментів, засобів автономного освітлення (ліхтарі), радіоприймач на батарейках. Приберіть з балконів і підвіконь речі, які можуть бути захоплені повітряним потоком. Підготуйтеся до можливого відключення електроенергії. Лише у виняткових випадках виходьте з будівель. Обмежте поїздки за місто.

Правила надання першої медичної допомоги при переохолодженні:

 - як тільки з'являться його симптоми - воскові плями та оніміння шкіри, негайно перейдіть у тепле приміщення;

- перша допомога при переохолодженні нескладна - зігрійтеся, посидьте у теплому приміщенні кілька годин, поїжте;

 - у разі обмороження слід негайно звернутися до лікаря. В крайньому випадку, треба переодягнутися: зняти мокрий одяг і загорнутися в теплі простирадла та ковдри. Не можна чіпати обморожені ділянки тіла;

 - при відмороженні слід дотримуватися принципу "внутрішнього зігрівання" уражених тканин - накладати термоізоляційні пов'язки (ватно-марлеві, бавовняні тощо), вживати теплі напої;

- ні в якому разі неможна зігрівати уражені тканини тіла гарячою водою або зігрівати біля гарячих батарей, тому що це може привести до значного поглиблення ураження;

обов'язково пийте якомога більше рідини - будь-які теплі напої, крім алкоголю. Вони відновлять нормальну температуру тіла та покращать циркуляцію крові.

Саме головне - негайно зверніться по кваліфіковану допомогу!

А для того щоб складні погодні умови не застали Вас зненацька ДПРЗ-15 ГУ ДСНС України у Донецькій області нагадує Вам, що на території міста працюють два пункти обігріву, а саме: м. Авдіївка, вул. Комунальна, буд. 8 (підвальне приміщення) та м. Авдіївка, вул. Чистякова, буд. 60а (приміщення ДП «Лінійна поліклініка, станція Авдіївка »).

Правил поведінки при виявлені ВНП:

- потрібно відразу повідомити про це за номером 101 (залишивши свої координати та адресу «знахідки»);

- при змозі огородити місце виявлення ВНП підручними засобами (гілками дерев, одягом тощо);

- відійти як змога далі на безпечну відстань від місця виявлення;

- при змозі повідомити мешканців (сусідів) про «знахідку».

ДПРЗ-15 ГУ ДСНС
України у Донецькій області