ДПРЗ-15 ГУ ДСНС України у Донецькій області інформує

У четвер, 3 січня, внаслідок пожежі у приватному будинку м. Авдіївка загинула 77-річна жінка. В одній з кімнат домівки сталося займання дивану від електричного обігрівального приладу, що стояв поруч. 

Прибувши до місця виклику рятівники ДПРЗ-15 повідомили, що оселя була повністю заповнена димом і через відсутність доступу свіжого повітря, практично у герметичній кімнаті пожежа не розповсюдилась далі. Попередня причина смерті літньої жінки - отруєння продуктами горіння.

Населення часто порушує правила пожежної безпеки, не приділяючи їм належної уваги або тому, що не знає їх. Пожежі викликані непогашеною цигаркою є найбільш розповсюдженими, ніж може здатися на перший погляд. Більшість пожеж, спричинених курінням, пов’язана з палінням у нетверезому стані у ліжку. Не менш поширеною причиною пожеж є порушення правил користування електричними приладами в основному, з двох причин: у разі порушення правил пожежної безпеки під час користування електропобутовими приладами або ж їх прихованої несправності. Пожежі можуть виникати і від несправної електропроводки або неправильної експлуатації електромережі. Це може статися, наприклад, якщо в одну розетку включити декілька побутових приладів водночас. Виникає перевантаження, дроти можуть нагрітися і в ізоляції спалахнути. Основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті:

- нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки; 

- забороняється залишати включені прилади без нагляду;

- забороняється включати в одну розетку одночасно декілька приладів;

- необхідно спостерігати за щільністю контактів в місцях приєднання проводів, клем між собою, тощо;

- небезпечно замінювати запобіжники, що перегоріли в телевізорах, приймачах і інших побутових приладах саморобними або плавкими;

- забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами.

У житлових будинках, які мають пічне опалення, необхідно звернути увагу на виконання вимог пожежної безпеки під час улаштування печей та їх експлуатації. В цих будинках пожежі найчастіше виникають з причини перегріву печей, появи у цегляній кладці тріщини, а також в результаті застосування для розпалювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки вуглин.

ДПРЗ-15 ГУ ДСНС
України у Донецькій області