Олекса Тихий і родинне коло

26 грудня в міському музеї м. Авдіївка Тетяна Переверзєва разом з педагогами нашого міста провели відбірковий тур Одинадцятих Олексиних читань під назвою «Олекса Тихий і родинне коло».

На конкурс були подані роботи учениць ЗОШ № 2 Поліни Пушкіної, учениці ЗОШ № 6 Юлії Маслової та ЗОШ № 7 Олександри Безуглої.

Учениці разом із своїми вчителями провели невеликі дослідження про життєвий шлях правозахисника, філософа, педагога Олекси Тихого. Вони розповіли про Олекса Тихого, як українського правозахисника, члена-засновника Української Громадської Групи Сприяння виконанню Гельсінських Угод, що він народився 27 січня 1927 року на хуторі Їжівка біля міста Дружківка. Працював викладачем у школах Донецької області. Кожна з учениць особливо робила наголос на патріотизм, національну гідність, любов до свого народу, свого міста, села, любов до рідного слова, які Олекса Тихий намагався сіяти в душах українців. Саме за це він був тяжко покараний - засуджений на 10 років до в’язниць. 

За рішенням компетентних глядачів було визначено, що учениця ЗОШ № 2 Поліна Пушкіна та учениця ЗОШ № 7 Олександра Безугла будуть представляти наше місто у фінальному етапі Одинадцятих Олексиних читань у м. Бахмут у 2018 р.

За інформацією відділу освіти