Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу

З метою залучення дітей до читання, підтримки і вдосконалення діяльності бібліотек загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, піднесення ролі бібліотекаря в суспільстві відділом освіти було проведено І (міський) етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека - 2017».

На Конкурс було подано 4 роботи: бібліотекаря загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 4 Щербініної О.В., бібліотекаря загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Щепоткіної Л.П.; бібліотекаря загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 Ільїної Л.П.; бібліотекаря загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 Шабанової М.С., які представили бібліотеку як осередок медіаосвіти, висвітлили її роль у реалізації освітніх стандартів нового покоління.

Бібліотекарі представили у своїх роботах основні напрямки та функції роботи бібліотекаря, виділили пріоритети у своїй роботі, розповідали що дає школі перетворення бібліотеки в інформаційний центр, яким повинен бути сучасний бібліотекар, ознайомили з новими формами роботи із залученням комп¢ютерних технологій: електронні виставки, віртуальні екскурсії, мандрівки, різноманітні презентації, сайти, дистанційне інформування читачів, медіа пригоди. Велика масова робота проводиться за допомогою різноманітних акцій, свят, виставок. Приділяється увага індивідуальному підходу до дитини. Представлена робота бібліотекаря з учителями, батьками.

Бібліотечна інновація – це оригінальна нестандартна ідея, методика, проект, які виходять за межі існуючих канонів і традиційних форм і відображають новий підхід до змісту й організації бібліотечного обслуговування, до технології управління бібліотекою. Вона спонукає бібліотекарів мислити, міркувати, налаштовує на творчу активність.

За інформацією відділу освіти