Спогади про різдвяні канікули дітей з міста Авдіївка

Вже розпочався ІІ семестр освітнього  процесу, який  вимагає від учнів серйозності, наполегливості, терпіння. Але авдіївські школярі постійно згадують свої різдвяні канікули, які вони провели в рамках Всеукраїнської програми «Схід і Захід разом» на Львівщині.

З метою зміцнення інтеграційних зв’язків у межах держави, ознайомлення з родинними звичаями, особливостями проведення різдвяних свят у Західній Україні, виховання громадянської свідомості, патріотизму, поваги до народних традицій. На канікулах 60 дітей з міста Авдіївка вирушили у подорож до Львівської області.

Учнів ЗОШ № 1, наймолодших мандрівників, тепло зустрічали у місті Броди Львівської області. За час перебування у місті діти відвідали: Підгорецький замок, розташований  у селі Підгірці Бродівського району Львівської області, Бродівську гімназію імені Івана Труша, Львівську майстерню шоколаду та проїхалися затишними вулицями стародавнього Львова на маленькому поїзді.

Вихованці ЗОШ №4 провели новорічні канікули в Карпатах – в селі Верхнє Висоцьке. Там їх радо зустріли директор та колектив місцевої школи, а також всі жителі села. Для дітей була організовувана розважальна програма – екскурсії селом та в гори, Святвечір діти відсвяткували в гостях у родинах вчителів. Учнями місцевої школи для дорогих гостей було організовано різдвяні колядування та святковий концерт.

По-родинному затишно зустрічали дітей ЗОШ № 7 мешканці міста Жовква Львівської області. Діти були раді теплій зустрічі, щирій увазі з боку місцевих жителів. Учні ознайомились із традиціями святкування Різдва у родинах, відвідали міську ратушу, музеї, історичні місця. Завітали і до славетного міста Львова де відвідали «Шевченківський гай» та ознайомились з речами побуту Шевченківської доби. Провели цікаву зустріч із представниками райдержадміністрації і були щиро вражені теплотою зустрічі.

Гостино зустріли учнів ЗОШ № 2 у Буському районі села Сторонибаби. Для них була організована екскурсія вуличками старовинного Львову. Діти  стали глядачами вуличних вертепів, учасниками гурту колядників.

Щиру гостинність українців Заходу відчули учні ЗОШ № 6. Під час різдвяних канікул, у селі Володимирці Жидачівського району, діти мали змогу ознайомитись з традиціями святкування Різдва на Західній Україні: співали колядки, ходили з Вертепом, їли кутю, зварену за давніми рецептами.

Радісні і щасливі, переповнені незабутніми враженнями, з різдвяними подарунками повернулись діти до міста Авдіївки.

Батьки, вчителі та учні вдячні керівнику військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області полковнику Павлу Малихіну, Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації за надання можливості дітям побувати у чарівних місцях Заходу нашої країни.