Міжнародний день рідної мови

Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу. З метою відзначення Міжнародного Дня рідної мови в дошкільних закладах освіти нашого міста відбулися святкові заходи.

У дошкільному закладі № 3 «Чебурашка» вихованці розширили знання про красу і силу рідної мови за допомогою творів Василя Сухомлинського. Свято «Рідна мова калинова» було проведено у дошкільному закладі № 7 «Теремок». Вихованці закладу поринули в цікавий, насичений народним колоритом, іграми, піснями світ рідної мови. У дошкільному закладі № 8 «Малюк» під час проведення свята вихованці збагатили свої знання про поетів, письменників, їх твори. Діти в теплій, дружній атмосфері співали українські пісні, колискові; згадували українські казки; грали у народні ігри.  А чудовий родинний дует Наталії Харитоненко  і її сина Дениса став справжньою окрасою свята. Доволі цікавими були  ігри з народознавства, таночки, пісні, інсценівки. Змістовну, цікаву літературно-музичну програму організували педагоги дошкільного закладу № 11 «Дзвіночок». Вони допомогли дітям пізнати свою рідну мову, сприяли появі у дітей бажання до спілкування рідною українською мовою.

Готуючись до свята, педагоги з дітьми заучували вірші про мову, прислів’я та приказки, читали казки, проводили тематичні бесіди: «Рідна мова солов’їна», «Людину красить слово». 

Колоритні вишиванки, яскраві віночки, чудове оформлення зали, святково одягнені діти та дорослі.  Свята  були насичені різноманітними  жанрами усної народної творчості, гуморесками, народними іграми, піснями та таночками. І діти, і дорослі мали можливість ще раз доторкнутися до краси української мови, удосконалити свої знання, відчути свою приналежність до людей, які поважають рідну мову, плекають її.

Народна мудрість говорить: «Мова вмирає не тоді, коли її не вчать інші, а тоді, коли нею перестають говорити ті, хто її знає». Бажаємо всім зберігати свою власну культурну самобутність та невичерпне розмаїття українського слова.

За інформацією відділу освіти