Калита славна та ясна, на весь світ прекрасна!

13 грудня 2016 року у ДНЗ №11 «Дзвіночок» відбулося чудове свято Калити. Діти познайомилися із стародавньою традицією святкування Дня Святого Андрія Первозванного в Україні.

Під час свята дітям було розказано про те, що з початком зими важка праця у полі та в садибі закінчувалася. В цей день починались вечорниці – усі селяни мали змогу спілкуватися, грати в народні ігри, шуткувати. Вихователь Людмила Удот розповіла дітям про звичай випікати калиту з прісного тіста з медом, яйцями та маком у вигляді коржа. Кожна жінка, дівчина в сім’ї прикладала зусилля для оздоблення цього символічного печива зубчиками та квітами. В печі вже були складені дрова навхрест, що символізує Сонце та вогонь.

Під час святкування діти танцювали, співали пісні у супроводі музичного керівника Любові Скопенко, розповідали вірші. Дуже сподобалася і героям, і глядачам брати участь у естафеті «Хто більше збере м’ячів!». А родзинкою свята стала гра «Кусання Калити». Діти дуже вболівали за хлопців на ім’я Андрій, які виступали «на конях», бо хто Калиту кусає, той щастя здобуває!

За інформацією ДНЗ №11 «Дзвіночок»