На Донеччині місцеві бюджети отримали 3,3 мільйона гривень «автоподатку»

 

Транспортний податок входить до складу податку на майно та повністю зараховується до місцевих бюджетів тих територій, на яких зареєстроване авто.

 Так, за січень-грудень 2020 року до місцевих бюджетів Донецької області сплачено 3,3 млн грн транспортного податку.
Варто зазначити, що сплачують транспортний податок і фізичні, і юридичні особи. За минулий рік від автовласників - юридичних осіб надійшло 2,0 млн грн та майже 1,3 млн грн – від фізосіб.
Одним з критеріїв для визначення об’єкта обкладення транспортним податком є вартісна оцінка легкового автомобіля. Оподатковуються легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня. У 2021 році вартість автівки, що підпадає під оподаткування, складає 2 млн 250 тис. гривень (375 МЗП х 6000).
З початку року найбільші відрахування «автоподатку» забезпечили власники автомобілів м. Маріуполя – майже 0,9 млн грн, м. Бахмут – 0,5 млн грн та міст Покровськ і Дружківка – по 0,3 млн грн відповідно.
Нагадуємо, фізичні особи повинні сплатити податок не пізніше 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, юридичні особи сплачують щоквартально авансовими внесками до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

Податкова Донеччини нагадує корисні посилання на офіційні сторінки Державної податкової служби України: Telegram, Facebook, YouTube.
Крім того, у нас теж є YouTube-канал.
Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно і безпечно за допомогою сервісу «InfoTAX» t.me/infoTAXbot та підписуйтесь на офіційні канали податкової служби, щоб не пропустити важливе!