Хода за свободу до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня в Авдіївці вперше відбулась всесвітня акція „Walk for Freedom/Хода за свободу” до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. Мирна хода щорічно з 2007 року проходить у 50 країнах на захист постраждалих чоловіків, жінок та дітей від торгівлі людьми. Головна мета акції - показати суспільству, що в сучасному світі й досі існує торгівля людьми.

Участь у акції взяли представники міських служб соціального спрямування, організацій та учні старших класів. Учасники пройшли по бульвару Шевченка з протестними плакатами і транспорантами. Акцію біля пам'ятника Кобзарю завершила інформаційна хвилина.

Довідково: наша країна в антирейтингу сучасного рабства займає 49 місце серед 167 країн. За даними Представництва МОМ в Україні за час незалежності 230 тис. українців постраждали від торгівлі людьми. Станом на серпень 2018 року 141 людині встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми .  

Основні види жертви трудової експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу. 

Особа, яка постраждала від торгівлі людьми, може звернутися до:

- відділу у справах сім’ї, молоді та спорту

- центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

- відділення поліції

- подзвонити на національну гарячу лінію 0 800 500 335