«Світове кафе»

«Як зробити так, щоб система громадянської освіти та патріотичного виховання стали цікавими для школярів?»- це питання днями обговорювали не вчителі та методисти, а авдіївські школярі, серед яких були ті, хто грає в «Джурі», хто представляє органи учнівського самоврядування, хто бере активну участь в творчих проектах, одним словом ті, кому не байдуже, як і що відбувається в школі, в країні.

Зустріч проходила в форматі Світового кафе, методика якого була для когось знайомою, хтось до неї долучився вперше, але головне, що під час підведення підсумків учасники оцінили таку технологію обговорення та діалогу як несподівано продуктивну, як таку, яка дозволила проаналізувати власний досвід, розробити спільні плани щодо реалізації нових творчих ідей та проектів. Ініціаторами обговорення за столиками були члени громадських організацій «Сила ідей», Пласт, та представники учнівського самоврядування. Один з учасників на етапі рефлексії поділився враженнями: «Було відчуття, що мої думки насправді важливі і що наші пропозиції будуть мати місце в школах міста, якщо не для нас, так для інших школярів».

Майданчик світового кафе дав можливість активним школярам обговорити  актуальні питання: «Патріотичне виховання в школі: як є? чому не так, як має бути? що має бути? що ми можемо зробити?»,«Дієві органи учнівського самоврядування: добре партнерство спільноти школярів, вчителів, батьків, місцевої громади». «Як школа може допомогти учням долучитися до культурного життя та розвитку самостійної творчої діяльності?», « Як можна залучити учнів до громадської діяльності і дати їм можливість випробувати громадянські навички в реаліях школи?», «Як учні можуть зробити свій заклад освіти соціально відповідальним?».

Цей захід, організований за ініціативи відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, став продовженням  досвіду ефективної співпраці громадських організацій міста, відділу культури та відділу освіти.