ПРАВО НА ДОСТУПНІСТЬ

16 грудня 2009 року Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію ООН про права інвалідів та Факультативний протокол до неї, а 6 березня 2010 року ці договори набули чинності на території України.

Конвенція доповнює інші міжнародні договори з прав людини. Вона не визнає за особами з інвалідністю жодного нового права людини. Конвенція більшим чином прояснює зобов’язання держави дотримуватись та забезпечувати рівноправне користування особами з інвалідністю загальновизнаними правами.

Ратифікація державою Конвенції та Факультативного протоколу до неї означає впровадження кардинальних змін в існуючих підходах до питань інвалідності, де «інвалідність» розглядається «як патологія суспільства», а не як «недосконалість» людини в зв’язку з порушенням здоров’я.

Основною метою Конвенції є  заохочення, захист й забезпечення повного й рівного здійснення всіма особами з інвалідністю всіх прав людини й основоположних свобод, а також у заохоченні поважання притаманного їм достоїнства.

 Щоб надати особам з інвалідністю можливість вести незалежний спосіб життя й усебічно брати участь у всіх аспектах життя, державою вживаються належні заходи для забезпечення особам з інвалідністю доступу нарівні з іншими до фізичного оточення, транспорту, до інформації та зв'язку, а також до об'єктів міської інфраструктури, послуг.

 Ці заходи, які включають виявлення й усунення перепон і бар'єрів, що перешкоджають доступності, повинні поширюватися, зокрема на будинки, дороги, транспорт й інші внутрішні та зовнішні об'єкти, зокрема школи, житлові будинки, медичні установи та установи соціальної сфери.

В управлінні соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області створені  умови для безперешкодного доступу осіб, що пересуваються на інвалідних візках, до приміщення установи.

В управлінні існує альтернативний вхід для осіб, що пересуваються у інвалідних колясках, який має пандус.

На першому поверсі забезпечено доступність для пересування на візках і всередині приміщення - існують внутрішні пандуси між коридором на входами до функціональних секторів, входи до кабінетів мають достатню ширину.

Санвузол розташований у доступному місці та також обладнаний спеціальними пристроями (поручні, кнопка виклику).

На об’єкті фізичного оточення, яким є управління, розміщені знаки (6 видів) доступності інвалідів, що застосовуються в міжнародній практиці, які позначають наявність загальної доступності інвалідів до приміщення управління, а також окремі особливості, як то: вхід, наявність скляної двері, стрілки напряму руху тощо.

Наші двері завжди відкриті для вас!