14 грудня 2017 року - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Військово – цивільна адміністрація м.Авдіївка  звітує про виконання програм соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На обліку в управлінні соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації м.Авдіївка Донецької області перебуває 177 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з яких:

 • учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії – 58 осіб;
 • учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії – 44 особи;
 • учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 3 категорії – 22 особи; 
 • евакуйовані особи 2 категорії – 6 осіб;
 • евакуйовані особи  3 категорії  – 12 осіб;
 • члени сімей загиблих (померлих) учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 15 осіб;
 • діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи  –  20 осіб.

Протягом  2017 року громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплачено наступні компенсаційні виплати:

 • щорічну допомогу на оздоровлення, отримали  129 осіб на загальну суму 12,6 тис.грн.;
 • щомісячну компенсацію вартості продуктів харчування за медичними нормами, отримали 108 осіб на загальну суму 401,9 тис.грн.

Протягом 2017 року відшкодовано  підприємствам, установам та організаціям міста  за надання додаткових відпусток  громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 58,6 тис. грн.

У поточному році здійснені компенсаційні виплати на оплату пільгового проїзду в межах України  громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на суму  1,7 тис.грн.

У 2017 році  45 осіб забезпечені безкоштовно ліками за пільговими рецептами через аптеку №103 ТОВ «Добрі ліки»  на загальну суму 41,9 тис.грн.

Вперше з 2017 року 17 осіб з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС забезпечені послугою на безплатне позачергове зубопротезування у КЛПЗ «Покровська міська стоматологічна лікарня» на загальну суму 56,2 тис.грн.

Розмір виплаченої фінансової допомоги до 31 роковин Чорнобильської катастрофи 58 постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, які віднесені до 1 категорії, за рахунок обласного бюджету склав у поточному році 43,5 тис.грн.

У 2017 році, в межах  міської Програми з надання допомоги соціально-незахищеним верствам населення та громадянам пільгової категорії м.Авдіївка «Турбота», виплачено одноразову фінансову допомогу вдовам померлих ліквідаторів аварії до пам’ятної дати Чорнобильської трагедії на суму 7,5 тис.грн.

Протягом  2017 року укладено 8 тристоронніх договорів на загальну суму   41,9 тис.грн. щодо забезпечення санаторно - курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1 категорії, з наступними лікувально - оздоровчими закладами:

 • ПрАТ «Приазовкурорт» санаторій «Бердянськ» м.Бердянськ;
 • ПрАТ «Дніпро-Бескид» м.Трускавець;
 • ДП «Південь-Курорт-Сервіс» санаторій «Орізонт»  м.Білгород - Дністровський.

 

Шановні ліквідатори, наші земляки!

 

Ми низько схиляємо голови і з особливим почуттям висловлюємо Вам подяку за героїзм, самовідданість і можливість жити й дихати незабрудненим радіацією повітрям.

Від щирого серця бажаємо Вам міцного здоровя, сили та енергії, нехай кожен день дає Вам привід для гарного настрою та яскравих посмішок!

Нехай будуть вдячні та уважні люди до Вас, щодня, щохвилини, завжди!