Звіт про роботу спостережної комісії

Звіт
про роботу спостережної комісії при військово-цивільній адміністрації
міста Авдіївка Донецької області за 2017 рік.

З метою виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 №429 «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах», розпорядженням керівника військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області від 20.02.2017 №107 утворена спостережна комісія при військово-цивільній адміністрації міста Авдіївка Донецької області.

Оновлення складу комісії було проведено 12.09.2017 року відповідно до розпорядження керівника військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області від 12.09.2017 №540 «Про внесення змін до розпорядження керівника військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області від 20.02.2017 №107».

Основними завданнями спостережної комісії є: організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання; організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання; надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

Протягом 2017 року спостережною комісією при військово-цивільній адміністрації міста Авдіївка Донецької області проведено 3 засідання. Активну участь у роботі комісії приймали установи та організації міста, а саме: Авдіївський міський сектор уповноваженого органу з питань пробації Південно-Східного міжрегіонального управління з питань кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України; Авдіївське ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області; служба у справах дітей ВЦА м.Авдіївка Донецької області; Авдіївський міський центр зайнятості; Авдіївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. З боку громадськості участь у роботі приймали: громадська організація Авдіївського міського товариства інвалідів «Переборення», міська громадська молодіжна організація «Станиця Авдіївка-Пласту-Національної скаутської організації України», голови комітетів мікрорайонів «Східний», «Центральний», «Залізничний».

Станом на 01.01.2018 на обліку у спостережній комісії при військово-цивільній адміністрації міста Авдіївка Донецької області особи звільнені від відбування покарання не перебувають.

Установ виконання покарання на території міста немає.

Протягом року заяв щодо надання соціальної та іншої допомоги в спостережну комісію не надходило. Разом з тим завдання щодо проведення контролю за поведінкою вище вказаних осіб визначені.

Пріоритетними напрямками роботи спостережної комісії на наступний рік визначено: соціальний патронаж осіб, які повернулися з місць позбавлення волі; співпраця з громадськими організаціями щодо сприяння ресоціалізації даної категорії осіб.

 

Голова спостережної комісії                                                         В. Рекшинський