Управління соціального захисту населення інформує.

Управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області повідомляє, що 24.02.2018 набрав чинності Закон України від 14.11.2017 «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих таких осіб».

Згідно Зазначеного Закону, право на встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни мають особи з інвалідністю внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції до 1 грудня 2014 року, а з 1 грудня 2014 року - на території проведення антитерористичної операції, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, та в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, під час проведення антитерористичної операції, а також під час виконання робіт, пов’язаних з розмінуванням боєприпасів, незалежно від часу їх виконання.

Зв'язок інвалідності з пораненням чи іншим ушкодженням здоров’я, отриманим зазначеними особами, встановлюється за висновками медико-соціальної експертної комісії.

Відтепер, особами з інвалідністю внаслідок війни також визнаються учасники антитерористичної операції, які стали особами з інвалідністю внаслідок захворювання, одержаного під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.

Постраждалими учасниками Революції Гідності визнаються особи, які, на виконання Закону України «Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей», включені до переліку осіб, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), але такі ушкодження не призвели до інвалідності, та звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року.

Учасникам Революції Гідності надаються пільги та інші соціальні гарантії, передбачені ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». В період до видачі відповідного посвідчення пільги та інші соціальні гарантії надаватимуться на підставі довідки, виданої структурними підрозділами соціального захисту населення за місцем проживання.

За більш детальною інформацією запрошуємо звертатися до управління соціального захисту населення за адресою: м.Авдіївка, бульв.Шевченка, буд.13, каб.№7 або за телефоном: (06236) 33972.