26 квітня День пам’яті Чорнобильської трагедії

Одну з найбільших світових техногенно-екологічних катастроф - аварію на Чорнобильській атомній знає і пам'ятає весь світ. І насамперед – Україна, на землі якої і в серці її народу залишилась незагоєна рана. На згадку про цей день 26 квітня 2018 року авдіївці  прийняли участь у мітингу-реквіємі, який було організовано військово-цивільною адміністрацією міста Авдіївка.

Колектив управління соціального захисту населення  щиросердечно дякує, шановним ліквідаторам - чорнобильцям за їх подвиг.

На сьогоднішній день  в управлінні на обліку перебуває 177 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з яких:

 • учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії – 60 осіб;
 • учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорія – 42 особи;
 • учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 3 категорія – 22 особи; 
 • евакуйовані особи 2 категорії – 6 осіб;
 • евакуйовані особи  3 категорії  – 12 осіб;
 • члени сімей загиблих (померлих) учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 15 осіб;
 • діти, які постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи  –  20 осіб.

З початку  2018 року громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплачено наступні компенсаційні виплати:

 • щорічну допомогу на оздоровлення отримали  128 осіб на загальну суму – 12,5 тис.грн.;
 • щомісячну компенсацію вартості продуктів харчування за медичними нормами отримали 108 осіб на загальну суму 152,9 тис.грн.

З початку 2018 року відшкодовано  підприємствам, установам та організаціям міста за надання додаткових відпусток громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 11,2 тис. грн.

У поточному році здійснені компенсаційні виплати на оплату пільгового проїзду в межах України  громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на суму  1,1 тис.грн.

Протягом року 16 осіб забезпечені безкоштовно ліками за пільговими рецептами через аптеку №103 ТОВ «Добрі ліки» на загальну суму 7,8 тис.грн.

2 особи з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС забезпечені послугою на безплатне позачергове зубопротезування у КЛПЗ «Покровська міська стоматологічна лікарня» на загальну суму 4,2 тис.грн.

Розмір виплаченої фінансової допомоги до 32 роковин Чорнобильської катастрофи 60 постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, які віднесені до 1 категорії, за рахунок обласного бюджету, склав у поточному році 45,0 тис.грн.

У 2018 році, в межах  міської Програми з надання допомоги соціально-незахищеним верствам населення та громадянам пільгової категорії м.Авдіївка «Турбота», виплачено одноразову фінансову допомогу вдовам померлих ліквідаторів аварії до пам’ятної дати Чорнобильської трагедії на суму 7,5 тис.грн.

З початку 2018 року укладено 1 тристоронній договір на загальну суму 6,8 тис.грн. на санаторно - курортне лікування громадянина, які постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеного до 1 категорії з ПрАТ «Дніпро-Бескид» м.Трускавець.

Протягом року заплановано оздоровлення 8 осіб-ліквідаторів у наступних лікувально - оздоровчих закладах:

 • ПрАТ «Приазовкурорт» санаторій «Бердянськ» м.Бердянськ;
 • ПрАТ «Дніпро-Бескид» м.Трускавець;
 • ДП «Південь-Курорт-Сервіс» санаторій «Орізонт»  м.Білгород - Дністровський.

Також, у нашому місті забезпечено реалізацію права ліквідаторів аварії на ЧАЕС на безоплатний проїзд у міському автотранспорті та приміському електротранспорті.

 

Шановні мужні рятівники!

Бажаємо Вам та Вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч з Вами буде людська подяка та постійна увага і турбота держави!