Шановні мешканці міста!

1 травня поточного року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329, якою внесені істотні зміни в Порядок призначення та надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Володіти великими будинками і квартирами стало невигідно

Не призначається субсидія на наступний період громадянам, у яких загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку.

Новий автомобіль - перешкода для субсидії

Субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п'яти років (крім мопеда). При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення.

Були дорогі покупки - не буде субсидії

Субсидія не буде призначена, якщо будь-хто з членів сім'ї протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив або іншим законним способом набув  право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку тощо або оплатив (одноразово) будь які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг) на суму понад 50 тисяч гривень.

Внутрішньо переміщені особи отримають субсидії без надання договору оренди житла

Якщо раніше внутрішньо переміщені особи для оформлення  житлової субсидії надавали в УСЗН за місцем реєстрації договір оренди житла, тепер такої вимоги не існує - достатньо лише довідки ВПО. Субсидія призначається за єдиної умови - якщо ніхто з інших осіб, зареєстрованих за даною адресою, не є її одержувачем.

Зменшено соціальні норми для розрахунку субсидій

З 1 травня 2018 року зменшилися соціальні норми споживання енергоносіїв, що приймаються за основу при розрахунку субсидій. Так, соціальна норма на газове опалення становить 4,5 кубічних метрів газу на один квадратний метр опалювальної площі (замість колишніх 5 м3 на 1 м2). Соціальна норма на електроенергію, яка використовується для опалення, встановлена в 30 кіловат-годин на один квадратний метр (раніше діяла норма в 51 кВт⋅г).

При призначенні субсидії на літній період 2018 року враховуються доходи сім'ї, отримані в третьому і четвертому кварталах 2017 року, на зимовий період - доходи за перший і другий квартали 2018 року. Якщо у одержувачів субсидії не відбулося ніяких істотних змін в складі сім'ї та майновий стан, для розрахунку субсидії в управління соціального захисту звертатися не потрібно - фахівці виконають його автоматично, без звернення громадян.

За додатковою інформацією Ви можете звернутися до управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації за адресою: м.Авдіївка, бульвар Шевченка буд.13 кабінети №1 або за телефонами 3-39-08; 0956004026.