Захист осіб, звільнених з полону

27 грудня 2017 року біля Горлівки відбувся наймасштабніший обмін полоненими - російські бойовики віддали 73 українця.

У числі 73 українців, звільнених із полону російських бойовиків на Донбасі, - "кіборги", та інші українські бійці, громадські активісти та волонтери.

Кабінет Міністрів України наприкінці січня 2018 року ухвалив рішення виплатити по 100 тисяч гривень допомоги кожному з громадян, які визволені з полону підтримуваних Росією бойовиків на Донбасі (постанова КМУ від 31.01.2018 №38 «Деякі питання соціальної підтримки осіб, яких було незаконно позбавлено особистої свободи»).

Згідно з рішенням Уряду, допомога буде виплачуватися тим звільненим з полону громадянам, яких Служба безпеки внесе до відповідного списку. Для одержання коштів людина або довірена особа має протягом шести місяців з дня звільнення звернутися до органів соціального захисту населення.

Крім цього, зазначеною постановою передбачено: забезпечення організації надання необхідної медичної допомоги особам, яких було позбавлено особистої свободи, та членам їх сімей; надання допомоги у забезпеченні житлом осіб, яких було позбавлено особистої свободи, із числа внутрішньо переміщених осіб за місцем перебування на обліку; надання соціальної та психологічної допомоги і реабілітації особам, яких було позбавлено особистої свободи.

За інформацією Міністерства з питань тимчасово окупованих територій (МТОТ) станом на 4 червня 2018 року в цілому по Україні по виплату одноразової грошової допомоги звернулися 65 людей, яких незаконно було позбавлено особистої свободи.