Управління соціального захисту населення інформує

Шановні  громадяни  м. Авдіївка!

Управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області надає роз’яснення щодо виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги.

Компенсація надається непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з  інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної  сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 №558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги».

Компенсація працездатним особам призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:

  • 15% - фізичним особам, які надають соціальні послуги особі  з інвалідністю 1 групи;
  • 10% - фізичним особам, які надають соціальні послуги особі з інвалідністю 2 групи; дітям з інвалідністю;  громадянам похилого віку;
  • 7% - фізичним особам, які надають соціальні послуги особі з інвалідністю 3 групи; хворим особам, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги.

Компенсація фізичним особам пенсійного віку, які надають соціальні послуги, призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право одержувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуваних осіб.

Для призначення компенсації  подаються до управління соціального захисту такі документи:

особа, яка буде надавати соціальні послуги:

- заява про згоду надавати послуги;

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу, ідентифікаційний код;

- висновок лікарсько - консультативної комісії про те, що стан її здоров’я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;

- копія трудової книжки, а у разі її відсутності – письмове повідомлення особи із зазначенням інформації про відсутність трудової книжки та про останнє місце роботи;

- заява про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням відомостей Державного реєстру фізичних осіб – платників податків;

особа, яка потребує надання соціальної послуг:

- заява про необхідність надання соціальних  послуг;

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу , ідентифікаційний код;

- копія довідки МСЕК про групу інвалідності;

- висновок лікарсько - консультативної комісії  про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування.

Для отримання додаткової інформації та консультацій запрошуємо звертатися  до управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області  за адресою: м.Авдіївка, вул.Менделєєва, буд.6, кабінет №6 або за телефоном  0956004026.