Управління соціального захисту населення інформує

Шановні мешканці міста Авдіївка!

Управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації м.Авдіївка Донецької області повідомляє про зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 21.10.1995 №848  з 01 жовтня 2018 року.

Розширено напрямки використання субсидії.

Житлові субсидії тепер будуть надаватись також на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами.

Розширено перелік осіб, яким може бути збільшена норма житла, на яку надається субсидія.

Відтепер житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії на понаднормову площу житла до 30%, непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі :

- отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника

- досягли пенсійного віку, і отримують пенсію за вислугою років;

- отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю

Якщо єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі ЄСВ) не  сплачується з вини роботодавця, робітники мають право на субсидію.

Субсидія може призначатись офіційно працевлаштованим особам,  за яких роботодавцем не сплачен єдиний внесок на загальнообов’зкове державне соціальне страхування , якщо заборгованість по сплаті виникла з вини роботодавця, а не особи. Субсидія їм призначається на загальних підставах за умови підтвердження заборгованості  роботодавця із виплати заробітної плати та сплати ЄСВ.

Особи, які мають заборгованість по сплаті аліментів не матимуть субсидії.

Субсидія не призначатиметься якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяців (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).

Загальна площа житлового приміщення, на яку призначається субсидія, змінюється на опалювальну площу.

Житлова субсидія призначається, якщо опалювана площа житлового приміщення не перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку та 200 кв. метрів для індивідуальних будинків.

Врегульовано питання наявності двох особових рахунків у великому будинку/квартирі.

За рішенням Комісії субсидія може бути призначена на житлові приміщення (будинки), на які оформлено два і більше окремі особові рахунки, за умови, що опалювана площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку

Розширено повноваження комісій по призначенню субсидій.

Комісія може призначати субсидії за особливими умовами у разі коли:

- особа або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі;

- члени домогосподарств є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря;

- особа мала суму середньомісячної нарахованої заробітної плати менше від розміру мінімальної заробітної плати не більше ніж на 10 відсотків за умови сплати ЄСВ.

Надано право отримувати субсидію у випадку перебування осіб за кордоном легально.

Субсидія за рішенням комісії може призначатись якщо члени домогосподарства в період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, документально підтвердили набуття страхового стажу в інших країнах шляхом надання легалізованих в Україні документів.  

Вирішено питання призначення субсидії студентам, які проживають в гуртожитку.

При розрахунку розміру субсидії доходи батьків не враховуються у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання.

Змінено порядок сплати за послуги отримувачам субсидії.

Надано право отримувачам субсидії не платити обов’ язкову частку плати за послуги, якщо вартість спожитих послуг менше  неї. У такому разі громадяни сплачують  фактичну вартість спожитих послуг.

Змінено систему розрахунку сукупного доходу для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування.

Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування і є платниками єдиного податку першої – третьої груп, не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від провадження підприємницької діяльності.

Для отримання додаткової інформації та консультацій запрошуємо звертатися  до управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області  за адресою: м.Авдіївка, вул. Менделєєва,  буд.6, кабінет №6 або за телефоном  0956004026.