До уваги одержувачів державних соціальних допомог!

Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації м.Авдіївка Донецької області повідомляє, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 22 липня 2020 року №632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги».

Цією постановою, зокрема, внесено зміни до порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми. В своїй більшості ці зміни стосуються призначення та виплати допомоги на дітей одиноким матерям.

Для одержувачів допомоги одиноким матерям, яким цю допомогу було призначено до 30 червня 2020 року, виплата буде проводитись до закінчення строку її призначення.

*Наприклад, якщо заявниця зверталась за призначенням допомоги 15 березня 2020 року, період призначення і виплати їй допомоги одиноким матерям становитиме з 01.03.2020 по 31.08.2020.

Для осіб, які звертаються за призначенням допомоги з 01 липня 2020 року будуть діяти нові правила.

 Для призначення допомоги на дітей одиноким матерям подаються такі документи:

1) заява про призначення допомоги;

2) декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги;

3) довідка про доходи у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в Державних інформаційних системах;

4) витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини;  

5) копія свідоцтва про народження дитини.

* УВАГА! З переліку необхідних документів вилучено довідку про реєстрацію місця проживання матері та дитини.

Допомога на дітей одиноким матерям не призначається, якщо:

1) у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18 річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали;

2) особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги здійснили купівлю на суму, яка на дату купівлі, перевищує 50 тис.гривень;

3) у власності сім’ї є друга квартира (будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим, у населених пунктах на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири);

4) у власності родини є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років.

Для розрахунку допомоги середньомісячний сукупний дохід осіб враховується за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги.

*Наприклад, якщо звернення надійшло у липні 2020 року, період, за який враховуються доходи, становитиме з 01 жовтня 2019 року по 31 березня 2020 року.

Будь ласка, з питань, які виникають, звертайтесь до спеціалістів управління за телефоном 0956004026.