До уваги одиноких осіб, які досягли 80-річного віку!

Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації м.Авдіївка Донецької області повідомляє, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 29 липня 2020 року №663 «Про внесення змін до порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають право на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд».

Цією постановою Кабінет Міністрів України встановив порядок виплати державної соціальної допомоги на догляд одиноким пенсіонерам, яким виповнилося 80 років та які потребують постійного стороннього догляду.

Зазначена допомога виплачується одиноким особам, які досягли 80-річного віку та, за висновком лікарсько - консультативної комісії, потребують постійного стороннього догляду та одержують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

До одиноких осіб, що мають право на державну соціальну допомогу на догляд, належать громадяни, що не мають працездатних родичів, зобов’язаних за законом їх утримувати.

 Для призначення державної соціальної допомоги на догляд подаються такі документи:

1) заява про призначення допомоги;

2) декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги ;

3) висновок ЛКК про потребу постійного стороннього догляду.

 Під час подання заяви пред’являється паспорт громадянина України, довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків та трудова книжка.

 Інформація про відсутність працездатних родичів (незалежно від місця їх проживання), зобов’язаних за законом їх утримувати, зазначається у поданій заяві про призначення допомоги на догляд..

 Інформація про склад сім’ї зазначається в декларації про доходи та майновий стан особи, яка звернулася за призначенням соціальної допомоги.

 Державна соціальна допомога на догляд призначається у розмірі 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та виплачується з 1 січня 2020 року:

 - станом на 01.01.2020 1638,0 х 40%= 655,0 грн.;

 - станом на 01.07.2020 1712,0 х 40%= 685,0 грн.

Будь ласка, з питань, які виникають, звертайтесь до спеціалістів управління за телефоном 0956004026.