Шановні громадяни м. Авдіївка!

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка набрала чинності з 1 травня 2017 року, впроваджено оновлену програму житлових субсидій.

З урахуванням прийнятих змін у травні поточного року управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області самостійно  проведе перепризначення (розрахунок) субсидії на житлово-комунальні послуги на наступний 12-ти місячний термін, громадянам, у яких термін субсидії минає у травні місяці поточного року. Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг буде розрахована на неопалювальний сезон по вересень 2017р., а з жовтня 2017 – на новий опалювальний сезон.

Сім'ям, які вже отримували субсидію, повторно звертатися до управління соціального захисту населення та подавати документи не потрібно.

Звертаємо увагу, що заяву і декларацію про доходи необхідно повторно подавати лише сім'ям, які:

   -        орендують помешкання;

   -        мають зміни у складі сім'ї (наприклад: хтось прописався чи виписався);

   -        звертаються за отриманням субсидії на тверде паливо та скраплений газ.

У разі отримання від організацій-надавачів житлово-комунальних послуг інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається, про що управління соціального захисту населення інформує особу.

Таким особам пропонується звернутися до організацій-надавачів житлово-комунальних послуг для укладання договору про реструктуризацію заборгованості або сплату заборгованості в повному обсязі.

Якщо протягом двох місяців з дати інформування громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладання договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин  документально підтвердив сплату заборгованості або укладання договору.

 

ЗМІНЕНО ПІДХІД ЩОДО ВРАХУВАННЯ ДОХОДІВ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ

До внесення змін субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховувалась виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, за попередній календарний рік.

Відтепер субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб без урахування податку з доходів фізичних осіб за чотири квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, а субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

Наприклад,  під час здійснення розрахунку субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у травні місяці, на наступний період, будуть враховані доходи за період з квітня попереднього року по березень поточного року включно.

 

ВИЗНАЧЕНО ТЕРМІН ОПАЛЮВАЛЬНОГО ПЕРІОДУ ДЛЯ ДОМОГОСПОДАРСТВ З ІНДИВІДУАЛЬНИМ ОПАЛЕННЯМ

Якщо раніше субсидія для сімей, які користуються індивідуальним опаленням на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня, то в опалювальний сезон 2017/2018рр., субсидія на послугу опалення буде нараховуватись з 16 жовтня до 15 квітня.

Для осіб, що користуються централізованим опаленням, субсидія й надалі призначатиметься на період з 1 жовтня до 30 квітня та буде перераховуватись в залежності від прийнятого розпорядження ВЦА м.Авдіївки про початок/закінчення опалювального періоду.

 

ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ СОЦІАЛЬНА НОРМА ЖИТЛА ДЛЯ НЕПРАЦЕЗДАТНИХ ОСІБ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ СУБСИДІЇ

Відтепер розмір субсидії для пенсіонерів, інвалідів та інших непрацездатних осіб буде більшою, адже соціальна норма для них збільшена майже в два рази.

Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір субсидії, збільшується з 48,87 кв. м. (на одну особу) до 75 кв. м (на одну-дві особи).

 

ПРО ЩО НЕОБХІДНО ПОВІДОМЛЯТИ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ШЛЯХОМ ПОДАННЯ ВІДПОВІДНИХ ДОКУМЕНТІВ?

Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити управління соціального захисту населення, шляхом подання відповідних документів, про наступні зміни:

 - складу зареєстрованих у житлі (наприклад: хтось виписався чи прописався), у такому випадку подаються також нові заява і декларація;

 - соціального статусу членів сім'ї (наприклад: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером);

 - про здійснення одноразової покупки (оплати послуг), на суму яка перевищує 50 тисяч гривень.

Звертаємо увагу, що у разі свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення про вищевказані зміни сума надміру перерахованої субсидії повертається за вимогою управління соціального захисту населення, зокрема, шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків отримувачів субсидії на підприємствах –надавачах житлово-комунальних послуг.

 

ПОВЕРНЕННЯ НЕВИКОРИСТАНОЇ СУМИ СУБСИДІЙ

Для сімей, які користуються  індивідуальним опаленням, після закінчення опалювального сезону, передбачено монетизацію частини невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги  з газо-, електропостачання.

 Виплата буде проведена у грошовому еквіваленті вартості (станом на 1 травня 2017) зекономлених 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення.

Списки осіб, у яких зазначаються відповідні суми невикористаної субсидії, подаються до 1 червня 2017 управлінню соціального захисту населення підприємствами – надавачами послуг.

Управління соціального захисту  буде повідомляти зазначеним особам про необхідність подання до 1 вересня поточного року заяви, в якій необхідно вказати спосіб виплати (банк або пошта) та необхідні реквізити.

За додатковою інформацією можете  звернутися до управління соціального захисту населення ВЦА м.Авдіївка за адресою: м.Авдіївка,б. Шевченко, б.13   або за телефонами 3-97-61; 3-25-85.