Санаторно-курортне лікування учасників бойових дій

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 №200 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням», управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області забезпечує безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, які звільнились з військової служби, наступних категорій:

- учасників бойових дій/операції об’єднаних сил – не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;

- постраждалих учасників Революції Гідності – не частіше ніж один раз на рік строком  на 18-21 день;

- учасників війни – не частіше ніж один раз на два роки строком на 18-21 день;

- осіб з інвалідністю внаслідок війни із захворюванням нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), з них І та ІІ групи – до санаторіїв (відділень) спинального профілю з лікуванням строком на 35 днів; ІІІ групи – до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день.

- осіб з інвалідністю внаслідок війни – позачергово щороку строком на 18-21 день.

Зазначені особи мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, путівки до якого оплачуються за рахунок коштів державного бюджету.

Для цього необхідно:

Військовослужбовці, які проходять військову службу, безкоштовно забезпечуються путівками не більше одного разу на рік за місцем служби відповідно до висновків військово-лікарської комісії. Кожне відомство затверджує окремі інструкції про забезпечення санаторно-курортним лікуванням військовослужбовців:

- наказ Міністерства оборони України від 04.11.2016 №591 «Про затвердження Інструкції про організацію санаторно-курортного лікування, медичної та медико-психологічної реабілітації у ЗСУ». Строк санаторно-курортного лікування становить 21 календарний день та може бути продовжений на строк не більше 10 діб.

- наказ Міністерства внутрішніх справ України від 04.11.2003 №1296 «Про медичне забезпечення в закладах охорони здоров’я системи МВС України». Путівки надаються строком на 10 або 21 день, але не більше 21 дня.

- наказ Державної прикордонної служби України від 21.06.2011 №444 «Про затвердження Інструкції про організацію санаторно-курортного забезпечення у Державній прикордонній службі України» Термін перебування в санаторно-курортних закладах Держприкордонслужби  - 12 або 21 день.

Запрошуємо до управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області, (м.Авдіївка, вул.Менделеєва 6, каб. №7), телефон (050)959-22-14.