Санаторно-курортне лікування учасників бойових дій

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 №200 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням», передбачено забезпечення безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, які звільнились з військової служби, наступних категорій:

  • учасників бойових дій/операції об’єднаних сил – не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;
  • постраждалих учасників Революції Гідності – не частіше ніж один раз на рік строком  на 18-21 день;
  • учасників війни – не частіше ніж один раз на два роки строком на 18-21 день;
  • осіб з інвалідністю внаслідок війни із захворюванням нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), з них І та ІІ групи – до санаторіїв (відділень) спинального профілю з лікуванням строком на 35 днів; ІІІ групи – до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день;
  • осіб з інвалідністю внаслідок війни – позачергово щороку строком на 18-21 день.

Зазначені особи мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, путівки до якого оплачуються за рахунок коштів державного бюджету.

Військовослужбовці, які проходять військову службу, безкоштовно забезпечуються путівками не більше одного разу на рік за місцем служби відповідно до висновків військово-лікарської комісії. Кожне відомство затверджує окремі інструкції про забезпечення санаторно-курортним лікуванням військовослужбовців:

  • наказ Міністерства оборони України від 04.11.2016 №591 «Про затвердження Інструкції про організацію санаторно-курортного лікування, медичної та медико-психологічної реабілітації у ЗСУ». Строк санаторно-курортного лікування становить 21 календарний день та може бути продовжений на строк не більше 10 діб.
  • наказ Міністерства внутрішніх справ України від 04.11.2003 №1296 «Про медичне забезпечення в закладах охорони здоров’я системи МВС України». Путівки надаються строком на 10 або 21 день, але не більше 21 дня.
  • наказ Державної прикордонної служби України від 21.06.2011 №444 «Про затвердження Інструкції про організацію санаторно-курортного забезпечення у Державній прикордонній службі України» Термін перебування в санаторно-курортних закладах Держприкордонслужби  - 12 або 21 день.

За більш детальною інформацією запрошуємо звертатися до управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області, (м.Авдіївка, вул.Менделеєва 6, каб. №7), телефон (050)959-22-14.