Зустріч з учасниками АТО/ООС

04.12.2019 в Народному музеї історії міста Авдіївки проведено зустріч з учасниками бойових дій АТО/ООС з питання їх соціального захисту.

Враховуючи актуальність та важливість тем інформаційного обговорення на заході були присутні представники ВЦА м.Авдіївка Донецької обл., Авдіївського міського центру зайнятості, Авдіївського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління з розвитку міського господарства ВЦА м.Авдіївка Донецької обл.

В ході зустрічі обговорено питання щодо забезпечення учасників АТО/ООС пільгами, які передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; щодо змін у законодавстві стосовно механізму виплати пільг на оплату ЖКП; щодо надання соціальних послуг учасникам АТО та їх сім’ям Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, тощо.

Під час спілкування було порушено питання стосовно відведення земельних ділянок для учасників АТО/ООС. За додатковими роз’ясненнями головного спеціаліста-землевпорядника військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області:

- відповідно до п.27 ст.4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», відчуження ділянок з комунальної власності (тобто надання їх у власність, продаж, вилучення) не належать до повноважень військово-цивільної адміністрації. Крім того, на цей час у складі містобудівної документації м.Авдіївка відсутні план зонування та детальний план території, відповідно до якого визначені вільні місця для забудови. Ст. 24 Закону України «Про містобудівну діяльність» зазначено: у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.

 Звертаємо увагу, що на офіційному сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в розділі «Інформація для учасників бойових дій АТО/ООС та членів їх сімей» викладена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО в отримання земельних ділянок на території України. Учасники АТО/ООС, які вирішили отримати землю сільськогосподарського призначення (для ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва) на території будь-якої області України, можуть ознайомитися з переліком вільних ділянок на сайтах територіальних органів Держгеокадастру.

На сайті Головного управління Держгеокадастру в Донецькій області http://donetska.land.gov.ua/ визначено порядок передачі земельних ділянок учасникам АТО/ООС у власність в межах норм безоплатної приватизації, перелік документів необхідних для отримання земельної ділянки, АЛЬБОМ-АТЛАС (періодично оновлюється) з зарезервованими земельними ділянками сільськогосподарського призначення для учасників АТО/ООС, а також членів сімей загиблих учасників АТО/ООС.

Сподіваємось, що подібні інформаційні зустрічі стануть гарною традицією.

За отриманням будь яких роз’яснень стосовно соціальних гарантій учасників АТО/ООС запрошуємо звертатись до управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області за адресою: м.Авдіївка, вул. Менделеєва, буд.6 (будівля ЗОШ №5), каб.7, тел.0509592214.